Британські ЗМІ наголошують, що хоча Єлизавета ІІ зійшла на престол у 1952 році, громадською діяльністю вона займалася набагато раніше, а почуття обов’язку перед нацією сформувалося в неї під час Другої світової війни, коли, зокрема, вона служила в армії.
«У кожного була своя роль», — сказала 94-річна королева Єлизавета II у промові з нагоди 75-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. Коли вона заговорила, на столі була фотографія її батька, короля Георга VI, і кепка кольору хакі, яку вона носила під час війни, коли служила в територіальних допоміжних військах. За словами кореспондента BBC Джонні Даймонда, кепка була “простим нагадуванням про те, чим (королева) захоплювалася найбільше – про слуг”.
Почуття обов’язку перед нацією мало сформуватися у майбутнього монарха під час Другої світової війни. Саме тоді, будучи спадкоємицею престолу, вона почала виконувати свої перші державні функції, і нарешті приєдналася до жіночої військової служби після закінчення конфлікту.
Перша поява під час війни
Ще будучи підлітком, вона підтримувала моральний дух британського народу. У 1940 році, у віці 14 років, вона вперше з’явилася на публіці. Він транслювався на радіо BBC у програмі Дитяча година. У ньому Ельжбета звернулася зі словами підтримки до дітей з Великої Британії, евакуйованих, найчастіше з міст, які перебувають під загрозою зникнення, до будинків у селах, де їх часто приймали незнайомці.
Принцеса Єлизавета і принцеса Маргарет під час запису радіопромови, 1940 рікКолекція Hulton Royals / Getty Images
«Тисячам із вас у цій країні довелося залишити свої домівки та бути розлученими з батьками та матерями. Мені та моїй сестрі Малгожаті шкода вас, тому що ми з власного досвіду знаємо, що означає бути далеко від тих, кого ми любимо найбільше. в новому середовищі, висловлюємо щире співчуття і водночас хочемо подякувати милим людям, які прийняли вас у своїх домівках на селі». – нагадала нещодавно ці слова “Daily Mail”.
Сама Ельжбета та її сестра, принцеса Маргарет, після початку війни були евакуйовані до Віндзорського замку. Коли в 1939 році британський уряд наполягав на тому, щоб королева-мати виїхала з доньками до Канади, дружина тодішнього короля мала відповісти: «Діти не підуть без мене, я не піду без короля, а король ніколи не піде». залишати.”
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Принц Гаррі віддає належне своїй бабусі в особистій заяві. Згадує надзвичайний момент, коли «обіймала своїх правнуків»
Служба в армії Єлизавети II
У свій 16-й день народження принцеса Єлизавета вперше оглянула солдатів на параді у Віндзорському замку. Тоді їй дали звання почесного полковника гренадерської гвардії, що мало символізувати її бойові зобов’язання під час війни.
У 18 років вступила до Жіночої допоміжної територіальної служби. Пройшла навчання водія та механіка, отримавши звання капітана. Таким чином, тодішній спадкоємець престолу став першою жінкою в історії британської королівської родини, яка служила в збройних силах.
«Я не шкодую і не повертаю жодного слова»
Після смерті Єлизавети II BBC згадала ще одну промову покійної королеви – ту, яку вона виголосила на свій 21-й день народження 21 квітня 1947 року: «Я заявляю всім вам, що все моє життя, довге чи коротке, буде бути відданим служінню вам і нашій великій родині, до якої ми всі належимо”, – сказала вона в ньому.
У своїх мемуарах королеві Джонні Даймонд зазначив, що через три десятиліття вона вирішила зробити «рідкісний момент публічної самооцінки», коли з нагоди свого срібного ювілею в 1977 році вона визнала: одне слово».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 30 годин очікування, без квітів і ведмедиків. Останнє прощання перед труною королеви
Основне джерело фото: Колекція Hulton Royals / Getty Images