Відтепер Юпітер править серед інших планет не тільки розмірами. Відкрито ще 12 супутників газового гіганта. Це означає, що найбільша планета Сонячної системи є новим рекордсменом за цим показником.
Завдяки 12 нещодавно відкритим супутникам Юпітера загальна кількість підтверджених супутників, що обертаються навколо газового гіганта, досягла 92. Це ставить Сатурн на друге місце з 83 природними супутниками.
«Нові» супутники Юпітера
Спостережувані супутники невеликі за розміром. Їх ширина коливається від одного до 3,2 кілометрів. Більшість із них мають широкі орбіти. Дев’ять з “нових” місяців входять до числа 71 найдальших супутників планети. Їм потрібно більше 550 днів, щоб облетіти його. Вони рухаються в напрямку, протилежному обертанню Юпітера. За словами астронома Скотта Шеппарда з американського науково-дослідного інституту Карнегі, який їх виявив, те, як рухаються супутники, а також відстань між ними та планетою означає, що вони були астероїдами, які в якийсь момент були захоплені гравітацією Юпітера. .
Місяці були виявлені минулого серпня за допомогою телескопа Бланко в Чилі та у вересні 2021 року за допомогою телескопа Subaru на Гаваях. Їхню присутність підтвердила організація Minor Planet Center, що діє під егідою Міжнародного астрономічного союзу. Він збирає дані про невеликі об’єкти Сонячної системи.
Читайте також: Невідомі фотографії з космічного телескопа Джеймса Вебба. Юпітер і його супутники крупним планом
Дослідження супутників Галілея
Найвідомішими природними супутниками газового гіганта є чотири так звані супутники Галілея, названі на честь Галілея, який відкрив їх у 1610 році. Це Іо, Європа, Каллісто і Ганімед. За даними американського космічного агентства NASA, останній з них є найбільшим супутником Сонячної системи, більшим за Меркурій, найменшу з планет.
Цього року зонд Європейського космічного агентства (ESA) Jupiter Icy Moon Explorer (JUICE) планується запустити до Юпітера, щоб дослідити ці чотири супутники. У свою чергу місія NASA Europa Clipper запланована на 2024 рік, щоб ближче розглянути саму Європу.
ЮпітерShutterstock
livescience.com, skyandtelescope.com, CNN, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: Shutterstock