В Університеті науки і технологій AGH будується середовище проживання, тобто лабораторія для моделювання космічних місій. Учасники дослідження зможуть відчути умови, які панують під час космічних місій, і випробувати спеціалізоване обладнання. Університет опублікував візуалізацію нової лабораторії.
За словами університету, це перше таке місце в Польщі. Habitat дозволить проводити дослідження в умовах, схожих на місії на Місяці та Марсі.
Симулятор космічної бази перевірить i.a. нові матеріали для будівництва космічних баз, рішення в області навігації, телекомунікацій, біомедичної інженерії.
Як зазначила Агата Колодзейчик, співзасновник лабораторій, а також творець двох існуючих середовищ існування в Польщі, яка щодня працює в Центрі космічних технологій, середовище існування стане випробувальним полігоном для будь-яких досліджень, розроблених студентів. Тому також розглядатимуться стосунки та соціальні проблеми, групова динаміка, способи прийняття рішень окремими особами, розподіл ролей та завдань.
– Завдяки створенню середовища існування з нуля ми також розширюємо нашу університетську пропозицію, якою, безумовно, захочуть скористатися вчені з усього світу, або університети, асоційовані в UNIVERSEH (Європейський космічний університет Землі та людства, проект асоційовані університети з Європи, які розвивають дослідження та освіту в галузі космічної інженерії). Варто пам’ятати, що космічна галузь розвивається надзвичайно динамічно, і можливість здійснити аналогову космічну місію – це не лише цікавість для вчених, а перш за все надзвичайний привілей і можливість перевірити, над чим вони працювали в лабораторіях. протягом багатьох років. Хабітат в AGH також буде прикладом абсолютно нової моделі освіти – через практику та першу лабораторію такого типу в польських університетах, – сказала Агата Колодзейчик.
За словами університету, це перше таке місце в ПольщіУніверситет науки і техніки AGH у Кракові
Моделювання космічних умов
Habitat AGH буде зосереджено на дослідженні обладнання, яке використовується в місіях, включаючи, наприклад, бортові компоненти з використанням штучного інтелекту, а також, наприклад, рішення, які використовуються для очищення води або утилізації відходів. У безпечних лабораторних умовах будуть аналізуватися реакції на стресові ситуації, стимуляція новими звуковими та візуальними стимулами, способи адаптації до нових, невідомих умов або відрізаності від денного світла.
Обладнання та архітектурне планування середовища проживання змусить учасників місії бути активними та діяти в іншому порядку, ніж на Землі. Частину завдань можна буде виконувати лише в положенні опущеною головою, що імітуватиме приплив крові до голови, що відбувається в невагомості. Для кращої імітації простору, пристосованого до відсутності гравітації, середовище проживання буде обладнано стельовими драбинами, підвісними проходами та вузькими тунелями, які нібито відповідають умовам на космічних кораблях.
У середовищі проживання студенти відтворять космічні місіїУніверситет науки і техніки AGH у Кракові
На цьому об’єкті буде розташована кімната керування польотами, де співробітники та студенти Центру космічних технологій AGH зможуть контролювати місії супутників, надісланих Університетом науки та технологій AGH, а також, серед іншого, біологічний ритм учасників і параметри, пов’язані з їх фізичним і психічним станом.
Читайте також: Розглянули пончик під мікроскопом, МРТ і томографією. У результаті виходять дивовижні фотографії
Щоб якомога точніше відтворити умови на реальній місії, житло AGH UST буде розділено на кілька окремих секцій, де студенти будуть спати, проводити дослідження та вести повсякденне життя – як на справжній місії. Близько 100 кв. Середня запланована тривалість місії становитиме сім днів. Протягом цього часу шість учасників одночасно будуть проводити роботу та дослідження в середовищі існування.
В Науково-технологічному університеті AGH будується середовище існуванняУніверситет науки і техніки AGH у Кракові
Основне джерело фото: Університет науки і техніки AGH у Кракові