Ванда Шайковська, найстаріша малопольська піаністка і, мабуть, найстаріша – ще грає на інструменті – піаністка у світі, отримала дзвінок від Лайконіка в день її іменин. Маскування побажало 111-річній, серед іншого, міцного здоров’я.
У четвер Краковом пройшла традиційна хода Лайконіка. Вершник на білому коні проїхав маршрутом від Звежинця до Головної площі, його супроводжували глядачі та колоритна, галаслива свита. Він зателефонував старшому художнику з площі Всіх Святих
– У її іменини, сьогодні Ванда, я побажав їй всього найкращого, особливо подальшого здоров’я, – сказав Лайконік, в якому Збігнєв Глонек грає вже 35 років. Лайконік пошкодував, що не зміг висловити бажання особисто, але, як він пояснив, йому довелося доїхати до Ринкової площі, на сцену, щоб отримати данину у великому гаманці від міської влади. Разом із мером Кракова Яцеком Майхровським він також мав виголосити тост за процвітання жителів Кракова та виконати танець під назвою Urb salutare (Поклоніння місту).
Парад Лайконіка в КраковіPAP / Łukasz Gągulski
Лайконик запросив на чай
Ванда Шайовська — найстаріше малопольське воєводство і, ймовірно, найстаріша піаністка у світі. У лютому вона відсвяткувала свій 111-й день народження. Народилася у Львові. Там вона закінчила державну консерваторію по класу фортепіано та співу. Після Другої світової війни приїхала до Кракова, з яким стала пов’язана надовго. Вона принесла з собою піаніно, на якому грає досі. Тут вона навчалася серед інших мистецтвознавство. Викладала фортепіано в Експериментальній музичній школі, заснованій у 1946 році Кристиною Лонгшамп-Друшкевич. Одним із випускників Студії є маестро Антоні Віт.
Пані Ванда живе в Салваторі, але коли Лайконік був біля її вікна, вона дрімала. – Вона була переповнена телефоном. Вона розповіла, що не очікувала такого сюрпризу в іменини. подякував за побажання міцного здоров’я. Вона пробачила йому за те, що він не відвідав її особисто, але чекає його і запрошує на чай найближчими днями, – повідомив Мацей Кшижановський, друг пані Ванди.
Краківська традиція
Парад Лайконіка триває дев’ять годин. Вершник зі свитою з 30 пряжів і банда з восьми чоловік їдуть вулицями міста зі Звежинця, щоб увечері дістатися до Головної площі. По дорозі вони відвідують магазини, кафе та ресторани, де вимагають гроші на охорону. Ті, хто перетинає його шлях, піднімають руки, щоб отримати удар булавою, адже традиційно торкання булавою до неї гарантує щастя щонайменше на рік.
Основне джерело фото: PAP / Łukasz Gągulski