Ринки природного газу осторонь основним фокусом для євро на цьому тижні є рішення Європейського центрального банку (ЄЦБ) у четвер, де очікується значне підвищення ставки на 75 базисних пунктів.
Цей крок стане чітким сигналом, що політики у Франкфурті мають намір швидко зміцнити інфляційні очікування до потенційного початку рецесії в Єврозоні.
“Оскільки ринки не повною мірою оцінюють 75 б.п. на вересневому засіданні, такі “яструбині” результати можуть підштовхнути євро до зростання в короткостроковій перспективі”, – каже аналітик Barclays Марек Рачко.
Справді, на валютних ринках давно діє правило, згідно з яким такий яструбиний поворот у політиці центрального банку буде сприятливим для його валюти.
Виходячи з цього, якщо ЄЦБ не виправдає очікувань, підвищивши ставку на 50 б.п. курс євро до долара (EUR/USD) може знову протестувати нові мінімуми, вважають у Barclays.
Аналітики також пам’ятають, що зараз, звичайно, не найкращі часи для валютних ринків, і будь-яке зростання євро, забезпечене підвищенням ставки центрального банку на 75 б.п., може виявитися швидкоплинним.
“ЄЦБ все ще не має значення для євро”, – каже аналітик Мієра Чандан із JP Morgan. “Занадто рано для підвищення”.
Євро стрімко знижувався по відношенню до долара у 2022 році і зараз перебуває нижче за $1,0.
20-річного мінімуму було досягнуто у вівторок на позначці $0,9864, але на момент написання статті він повернувся до $0,9917, внаслідок чого доларові платежі за банківськими рахунками в євро склали близько $0,9640, а за рахунками платіжних систем – близько $0 ,9887.
Падіння євро-долара відбувається на тлі ширшого висхідного тренду долара, що виражається у досягненні у вівторок історичного максимуму індексу Bloomberg Dollar на тлі помітного послаблення єни та євро.
Тому боротьба з цим трендом може виявитися не під силу ЄЦБ у той час, коли інвестори більше зосереджені на глобальному зростанні та енергетичних ринках.
Ще одним короткостроковим ризиком для євро є тон, заданий ЄЦБ, та нові прогнози, які він надасть.
“Ми очікуємо, що оновлені економічні прогнози Керівної ради (ймовірно, перегляд інфляції у бік підвищення, а зростання – у бік зниження) утримають будь-який відскок євро”, – каже Рачко.
Зростаюча інфляція, яка відображає стрибок цін на газ, означає, що ЄЦБ, як очікується, різко підвищить свій прогноз інфляції з червневих прогнозів 6,8% на 2022 рік, 3,5% на 2023 рік та 2,1% на 2024 рік.
На думку аналітиків Société Générale, подальше підвищення ставки після четверга цілком ймовірне, і до кінця року депозитна ставка центрального банку досягне 1,50%.
“Підтримка єдиної валюти, якщо ЄЦБ підвищить ставку на 75 б.п. цього тижня, швидше за все, буде слабкою”, – каже Кеннет Бру, аналітик та стратег Société Générale, і ця думка передбачає, що євробики можуть бути розчаровані результатами четверга.
“Ми не очікуємо, що євро стимулюватиметься підвищенням ставок ЄЦБ, яке мотивоване інфляцією і відбувається, незважаючи на наші базові передумови рецесії”, – каже Чандан із JP Morgan.
Для євро найважливішим у найближчій перспективі залишається розвиток
“Потенційне відкриття NS1 і стиснення цін на природний газ також може стати каталізатором для відскоку євро. Однак у середньостроковій перспективі енергетичні проблеми, що зберігаються, повинні тримати євро під тиском. Якщо ЄЦБ не виконає своїх зобов’язань щодо підвищення ставки на 50 б.п., пара EURUSD може знову протестувати мінімуми”, – каже Рачко.
“Основним драйвером EUR/USD, як очікується, як і раніше, буде енергетична залежність і, крім того, будь-які серйозні переосмислення щодо США/ФРС”, – додає Чандан.
Олександр Дворський, Take-profit.org