Міжнародна група дослідників виявила, що в печері Сіньюянь в Китаї є скелі незвичайної форми. Хмароподібне утворення – лише друге, знайдене в цій країні.
Згідно з інформацією, наданою Інститутом геології карсту Китайської геологічної служби, міжнародна група дослідників виявила дуже рідкісне гірське утворення, відоме як «печерна хмара».
Другий в країні
Скелі знаходяться в печері Сіньюянь, поблизу міста Лайбінь. Утворення займає площу 300 квадратних метрів і розташоване в семи басейнах, що нагадують гарбузи чи буханці хліба. Сама печера має довжину понад 2700 метрів і має пологий рельєф.
Печера зі скелями у формі хмари – лише другий подібний об’єкт на карті Китаю. Чжан Юаньхай, старший інженер Інституту, заявив, що умови для утворення таких утворень надзвичайно складні. Експерт зазначив, що скеля, яка оточує печеру, в основному складається з доломіту, а такі зустрічаються нечасто.
Як доломіти утворюють печерні хмари, досі залишається науковою загадкою. Ми чекаємо подальших досліджень, щоб вирішити це, сказав Чжан.
Захоплюючий край
Регіон, в якому розташована печера, багатий на карстові печери, ліси, болота, річки та озера.
Сама печера була відкрита в 1990-х роках, але лише нещодавні дослідження показали, наскільки вона надзвичайна.
Основне джерело фото: Reuters