Цифровий юань, що зароджується в Китаї, в найближче десятиліття кине виклик домінуванню долара в міжнародних торгових розрахунках, на думку Річарда Турріна, автора книги “Безготівковий розрахунок: Китайська цифрова валютна революція”.
“Пам’ятайте, що Китай є найбільшою торговельною країною, і ви побачите, як цифровий юань поступово витісняє долар при купівлі товарів у Китаї”, – сказав Туррін в понеділок в інтерв’ю CNBC “Squawk Box Asia”.
“Якщо відкласти на п’ять-десять років уперед, то так, цифровий юань може відіграти значну роль у скороченні використання долара у міжнародній торгівлі”, – сказав Туррін, колишній банкір, який також працював у сфері фінтеху.
За його словами, прагнення альтернативних платіжних систем, швидше за все, буде викликане бажанням країн зменшити свою нинішню, “в основному 100%-ву” залежність від долара.
“У майбутньому ми побачимо відкат назад, управління ризиками, спрямоване на те, щоб повільно і, можливо, трохи знизити залежність від долара зі 100% до 80%, 85%”, – сказав він.
Китай нарощує зусилля щодо впровадження своєї цифрової валюти центрального банку і нині значно випереджає у цій галузі світових аналогів.
Народний банк Китаю працює над цифровою формою своєї суверенної валюти з 2014 року. У США Федеральна резервна система ще не ухвалила рішення про випуск цифрового долара, тоді як президент Джо Байден нещодавно закликав уряд “терміново” розпочати дослідження та розробку потенційної цифрової версії долара.
Турін сказав, що друга за величиною економіка світу зараз “випереджає всі фінансові технології на десятиліття”. Він додав, що США знадобиться “легко ще п’ять років” лише для того, щоб закінчити планування та випробування потенційного цифрового долара.
Його коментарі пролунали у той момент, коли Китай з побоюванням спостерігає за зміцненням альянсу США та їхніх союзників після початку війни між Росією та Україною. Пекін досі перекладав провину за конфлікт США і відмовлявся називати напад Росії ” вторгненням ” .
Пекін, однак, навряд чи використовуватиме цифровий юань, щоб допомогти Москві обійти згубні санкції, введені Заходом, вважає Туррін.
“Цифровий юань – це немовля в тому сенсі, що воно перебуває на стадії тестування, але ще не запущено всередині країни і не пройшло жодних випробувань на міжнародній основі, – пояснив Туррін.
На технічному рівні це означає, що Китаю “вкрай складно” використовувати свій CBDC для порятунку Росії. За його словами, Пекін також, ймовірно, хоче убезпечити свою “нову валюту” від бруду на політичному фронті.
Китай хоче, щоб зрештою [цифровой юань] отримав широке визнання, і запровадження санкцій проти нього зараз, коли він ще зовсім маленький, не сприятиме досягненню цієї мети, – сказав Туррін.
Олександр Дворський, Take-profit.org