Співробітник Литовського морського музею знайшов дитинча тюленя на пляжі в Клайпеді. Тварина була виснажена і дуже втомлена. Зараз він одужує під пильним наглядом спеціалістів з дикої природи.
Литовський морський музей у Клайпеді опікується молодим тюленем. Тварина потрапила під їхню опіку 11 березня після того, як її винесло штормовими хвилями на пляж у Клайпеді.
Вона випила багато води, а потім швидко заснула. Ми навіть перевірили, чи жива вона, бо злякалися, що вона так швидко заспокоїлася. Вона дуже втомилася, сказав морський біолог Арунас Грусас, який знайшов тюленя та повідомив про це своїх колег.
Ліки і оселедцеву кашу
Тюлень крихітний, на ньому все ще є лануго, тобто шерсть, якою вкриті новонароджені тюлені. Вона була дуже втомленою і слабкою, коли її знайшли. Вона важила лише 13 кілограмів, що було нижче середнього показника для її віку.
Експерти з дикої природи доглядають за нею, дають ліки, вітаміни та оселедцеву кашу. Така їжа легко засвоюється молодими тюленями і здатна замінити материнське молоко, яким тварина все ж варто годувати. На щастя, малюк має апетит і вже почав набирати вагу.
Тюлень – дика тварина
Дитинчата тюленів часто зустрічаються на балтійських пляжах з лютого по квітень. – Коли її хтось помічає, одразу кидається з нею фотографуватися, а сміливіші навіть намагаються її погладити. Слід мати на увазі, що тюлень – дика тварина, яка до того ж найчастіше ослаблена і налякана, тому може агресивно реагувати, намагатися захищатися і навіть вкусити людину, яка намагається йому допомогти, – попередив Грусас.
Як повідомляє Морський музей у Клайпеді, там часто знаходять тюленів, яким потрібна допомога. Минулого року було 22 особи. Троє з них не вижили, решта повернулися в Балтійське море.
Ви бачите тюленя на пляжі, що вам робити?
Якщо під час прогулянки вздовж узбережжя Польщі ви побачите тюленя, який виглядає хворим або має видимі рани, повідомте спеціалістів Морської станції Інституту океанографії Гданського університету в Хелі. Вони підкажуть, що робити, і, якщо необхідно, вживуть подальших заходів.
Основне джерело фото: Литовський морський музей у Клайпеді