Фахівці Академії Черняка прокоментували оприлюднені 17 січня результати дослідження вчених Каліфорнійського університету в Сан-Дієго про шкідливість УФ-ламп, які використовуються під час манікюру. «Безумовно, безпечніше використовувати лаки, які висихають природним шляхом або тільки під дією вентилятора», – говорить доктор хаб. Войцех М. Висоцький.
«Ми, онкологи, невтомно нагадуємо, що шкіру потрібно захищати від сонячного випромінювання, а також від штучних джерел ультрафіолетового випромінювання (наприклад, соляріїв)», – каже доктор Висоцький з 5-го військового клінічного госпіталю поліклініки СПЗОЗ у коментарі, надісланому PAP. знаходиться Центр лікування раку шкіри та меланоми. «Ми вже давно знаємо, що ультрафіолетове випромінювання значно сприяє розвитку раку шкіри», – додає він.
Шкідливість УФ-лампи – коментар експерта
Дослідження, опубліковане 17 січня в академічному журналі Nature, показало, що ультрафіолетове випромінювання від манікюрних ламп може пошкодити ДНК і викликати незворотні мутації в клітинах людини – і, таким чином, бути пов’язане з вищим ризиком раку.
Вчені з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго і Університету Піттсбурга перевірили, як клітини, взяті у людей і мишей, поводяться при контакті з випромінюванням УФ-ламп. Виявилося, що після 20 хвилин опромінення від 20 до 30 відсотків. клітини гинули, і після трьох 20-хвилинних сеансів гинуло від 65 до 70 відсотків. їх. На думку дослідників, загибель клітин може бути пов’язана з більшою захворюваністю на рак.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Манікюр як у солярії? Все більше і більше меланом під нігтями
УФ-лампа для затвердіння манікюруShutterstock
Ще будуть потрібні дослідження на людях, щоб підтвердити, чи насправді УФ-лампи є канцерогенними, і процес може тривати до 10 років. Однак, як наголошує доктор Висоцький, «безперечно, безпечніше використовувати лаки, які висихають природним шляхом або лише під впливом вентилятора». У коментарі, надісланому PAP, він також згадав результати мета-аналізу, проведеного в 2022 році, згідно з яким злоякісні ракові захворювання шкіри рук виникали приблизно у трьох відсотків жінок, які регулярно користувалися лаком, затверділим УФ-лампами.
Як додав експерт, «якщо хтось вирішив використовувати таку лампу, то нехай це буде періодичне використання в поєднанні з максимальним захистом шкіри рук кремом з УФ-фільтром. Крім того, необхідно не забувати про регулярний контроль шкіри рук. , включаючи нігті (без лаку). !), з лікарем-спеціалістом.
Вплив УФ-випромінювання на розвиток пухлини
«Завдання експертів, які співпрацюють в рамках Melanoma Academy, — інформувати про існуючий ризик для нашого здоров’я, пов’язаний із надмірним або дуже інтенсивним впливом ультрафіолетового випромінювання, який має доведений зв’язок із розвитком меланоми, яка досі залишається загрозою для нашого здоров’я. живе» – зазначив проф. Пьотр Рутковський, голова наукової ради Академії меланоми та голова Польського товариства онкології.
У коментарі, надісланому агентству, він нагадав кілька простих правил захисту від раку шкіри, зібраних у вигляді Золотих правил захисту шкіри. Це повна відмова від солярію та перебування на сонці з 11:00 до 16:00, використання кремів з відповідним УФ-фільтром, носіння сонцезахисних окулярів з УФ-фільтром, а також носіння футболок (бажано з довгими рукавами) і головних уборів. . Експерти також рекомендують регулярно перевіряти шкіру, пропонуючи проводити самоогляд кожні 1-2 місяці. Також наголошують, що при підозрілих ураженнях шкіри необхідно негайно звертатися до лікаря-спеціаліста.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ви використовуєте сонцезахисний крем? Ймовірно, ви робите це неправильно
Основне джерело фото: Shutterstock