Це кінець епохи, принаймні для марсохода Perseverance, який більше двох років досліджував кратер Джезеро на Марсі. Транспортний засіб втратив свого «скельного» друга.
Марсохід Perseverance за 427 солей (що еквівалентно земній добі) переміщався по поверхні Марса з додатковим багажем у вигляді каменя. Він проїхав свого «друга» в одному з коліс. Виявилося, що на останньому зображенні, трансльованому з камери SuperCam транспортного засобу, камінь вже не видно.
«Він провів з нами 427 солей (більше, ніж земний рік) і подолав близько 10 кілометрів. Прощай, друже, рок, я буду сумувати за тобою», — написав у Twitter доктор Гвенель Каравака, марсіанський геолог, який працює з інструментом SuperCam. Цей камінь супроводжував марсохід під час багатьох спостережень.
Марсохід Perseverance подорожував разом із каменем
Скелю вперше помітили на початку лютого 2022 року, під час 341 Сол. Вона якимось чином опинилася в лівому передньому колесі і довго залишалася біля ровера, як справжній друг.
Це не перший раз, коли марсохід натрапляє на такий камінь. Близько 18 років тому камінь розміром з картоплину потрапив у праве заднє колесо марсохода Spirit. Об’єкт довелося прибрати заради місії. «Збирачем каміння» також є марсохід Curiosity, чиє переднє праве колесо час від часу підбирає марсіанське каміння. Хоча точно невідомо, як довго ці камені залишалися, вони, як правило, відпадали через кілька тижнів.
Наполегливість вивчає планету та її клімат
Perseverance — марсохід, надісланий NASA, який приземлився на поверхню Червоної планети в лютому 2021 року. Ключовою метою цієї місії є астробіологічні дослідження, включаючи збереження зразків, які можуть містити сліди минулого мікробного життя. Марсохід вивчає геологію планети та її клімат, що прокладе шлях до наступних етапів дослідження Червоної планети в майбутньому. Це перша місія зі збору та зберігання марсіанських каменів і реголіту.
Окрім пошуку ознак життя на Марсі, місія Perseverance має допомогти розробити технологію, яка дозволить здійснити пілотований політ на Марс. Вчені хочуть з’ясувати, серед іншого, чи можна отримувати і зберігати кисень з марсіанської атмосфери.
universetoday.com, NASA, PAP, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: NASA/JPL-Caltech