NASA показало свою експериментальну марсіанську базу, побудовану в Х’юстоні. Понад рік четверо добровольців житимуть там в умовах, максимально схожих на марсіанські, щоб побачити, як запланована пілотована місія на Червону планету вплине на їхній організм і розум.
У вівторок NASA показало експериментальну марсіанську базу. “Шматочок Марса” був створений на великому складі космічного центру Джонсона NASA в Х’юстоні. Четверо добровольців, відібраних NASA, житимуть там у червні, щоб протягом року перевіряти необхідні рішення під час запланованої реальної пілотованої місії на Марс в умовах, максимально схожих на марсіанські.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Марс – сон. Вона вірить, що так і буде
Марсіанська база NASA
NASA поки не розкриває імена чотирьох сміливців, які візьмуть участь у цьому експерименті. Однак відомо, що вони житимуть у базі площею 158 квадратних метрів, яка складається з чотирьох приватних кімнат, спільного санвузла, робочого місця, медпункту та зони відпочинку. Також вони отримають спеціальну герметичну теплицю. Вирощування їстівних рослин, в т.ч. помідори, щоб дозволити NASA оцінити ефективність запланованого вирощування сільськогосподарських культур на Марсі.
Експериментальна марсіанська база також буде прилягати до фрагмента площею 111 квадратних метрів, що імітує поверхню Червоної планети. До цієї зони з червоним піском можна буде потрапити лише в скафандрі, а учасники поза базою також використовуватимуть технологію віртуальної реальності, щоб створити у них найбільш достовірне враження, що вони насправді ходять по поверхні Марса.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Скільки часу займає політ на Марс?
Учасники повинні відчувати себе на Марсі
Річний експеримент буде насичений роботою для його учасників. Деякі з їхніх завдань передбачатимуть використання геологічних знань для виявлення цікавих порід і надання зразків для аналізу. Сама марсіанська база буде під постійним доглядом, завданням також буде регулярне очищення сонячних панелей від пилу та збір ресурсів, необхідних для повсякденного функціонування. Щоб зробити експеримент максимально реалістичним, учасникам також доведеться мати справу з додатковими стресовими факторами, такими як обмеження ресурсів, збої обладнання та великі навантаження.
Завдяки експерименту вчені хочуть перевірити не тільки працездатність сконструйованої основи, а й з’ясувати, як рік на Марсі може вплинути на тіло та розум людини. — Це справді екстремальна обставина. Ви просите людей жити і працювати разом більше року. Їм потрібно буде не тільки добре ладнати, але й добре працювати разом», — сказала доктор Сюзанна Белл, керівник лабораторії здоров’я та поведінкових показників Космічного центру імені Джонсона NASA.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Марсохід Curiosity виявив на Марсі металеве “какао”.
Основне джерело фото: Reuters