У спільній заяві деякі судді Апеляційного суду у Варшаві висловили «рішуче заперечення» проти переведення судді Марзанни Пєкарської-Дронжек з кримінального відділу до відділу праці та соціального страхування. Також вони написали про “незрозумілі та абсолютно неправильні дії нового керівництва” цього суду.
Марзанна Пєкарська-Дронжек, суддя апеляційного суду у Варшаві, була переведена з 2-го кримінального відділу до 3-го відділу праці та соціального страхування цієї установи. Головою суду є Пьотр Шаб, дисциплінарний речник суддів загальних судів.
Деякі судді апеляційного суду зробили заяву у цій справі, висловивши «рішуче заперечення проти цього рішення, включаючи обставини та причини його прийняття». Вони додали, що «знову є потреба нашої громади відреагувати на незрозумілі та абсолютно неправильні дії нового керівництва Апеляційного суду у Варшаві».
Окрім суддів апеляційного суду Варшави, заяву також підписали деякі судді цього суду у відставці, деякі судді Верховного суду та судді Верховного суду у відставці.
Апеляційний суд у ВаршавіЛешек Шиманський / PAP
«Подальше послаблення кримінального відомства»
“Крім того, хочемо зазначити, що рішення про переведення іншого, дуже досвідченого судді з високою кваліфікацією є подальшим послабленням кримінального відомства, яке давно чекає на кадрову підтримку. Це, в свою чергу, явно підриває інтереси судової системи та добробуту громадян. повага до багаторічної наполегливої праці судді Марзанни Пєкарської – Дронжек, і більше того, це спроба підірвати безсумнівний авторитет, яким вона користується в суддівському середовищі», – читаємо далі в заяві. .
Читайте також: Перша голова Верховного суду Малгожата Мановська пише у справі Еви Лещинської-Фуртак і Еви Грегайтис.
«Ми знову закликаємо змінити рішення, позбавлені істотних підстав, вмотивовані небажанням до трьох видатних знань і досвіду суддів, які не піддаються тиску, мають мужність відстоювати свою суддівську незалежність і дотримуються присяги судді, поважаючи Конституцію. , а також рішення Трибуналу правосуддя Європейського Союзу, Європейського суду з прав людини та Верховного суду», – написали судді.
Основне джерело фото: Лешек Шиманський / PAP