Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький сьогодні з’явився в Копенгагені, де взяв участь у зустрічі з главами урядів, організованою головою уряду Данії Метте Фредеріксен. Данія, Естонія, Фінляндія, Латвія і президент Латвія. Головною темою було посилення співпраці з енергетичної безпеки в регіоні Балтійського моря.
Під час візиту до Парижа в понеділок глава уряду оцінив, що зустріч у Данії буде організована в незвичному форматі. – Кілька прем’єр-міністрів країн Європейського Союзу зустрічаються, щоб обговорити, як переконати Єврокомісію вжити екстраординарних дій, – сказав він.
«Безпека – це не тільки сильна армія»
Під час виступу в Копенгагені голова польського уряду сказав, що «ми є свідками величезних геополітичних змін і ще не знаємо, яким буде майбутній порядок».
ДИВІТЬСЯ: Paweł Jabłoński про заморожування цін на викиди CO2: елемент енергетичної безпеки Європи
– Тому ми повинні звертатися до надійних партнерів, тому ми детально обговорюємо елементи енергетичної трансформації, – сказав Матеуш Моравецький.
Прем’єр-міністр додав, що «ці дискусії треба супроводжувати переговори про енергетичну безпеку“.
– Безпека сьогодні – це не лише сильна армія та військові союзи, а й фінансова безпека наших громадян, а також енергетична безпека, яку тепер можна назвати відсутня ланка в нашій соціально-економічній архітектурі – оцінив він.
ВІДЕО: Матеуш Моравецький у Копенгагені. «Безпека стосується не лише армії та союзників».
Моравецький: Росія схожа на павука
Матеуш Моравецький він також зазначив, що “вторгнення в Україну – не єдина операція Росіїадже Кремль давно веде енергетичну і газову війну з Європою».
– Росія, як павук, почала створювати мережу залежності від своєї енергетики, і багато країн мають проблему виходу з цієї мережі. Тому ми завжди повинні враховувати той факт, що Москва використовує енергетику як зброю у бою. Тому енергетична безпека сьогодні є, мабуть, навіть важливішою за енергетичну трансформацію, бо останньої не буде без першої, зазначив голова польського уряду.
ДИВІТЬСЯ: Криза в малому бізнесі. проф. Блікле про драматичну ситуацію
Моравецький повторив вчорашню заяву з Парижа про те, що дешевий російський газ протягом багатьох років був найважливішою цінністю для багатьох країн. – Реальна ціна на цей газ є українське кровопролиття – Він сказав.
«Є плани будувати АЕС»
За словами голови польського уряду, «енергетична трансформація регіону сильно пов’язана з перетворення енергії в Польщі“.
– Польська частина Балтійського моря має величезний потенціал. До 2030 року ми матимемо 13 відсотків. наша електроенергія виробляється на електростанції в Балтійському морі, – сказав Матеуш Моравецький.
Прем’єр також сказав, що «у зв’язку із занепокоєнням тим, що відбувається з кліматом планується будівництво блоків для АЕС, що призведе до скорочення викидів“.
Прем’єр-міністр: ЄТС потрібно призупинити
Прем’єр-міністр Моравецький зазначив, що “на даний момент ми б’ємо нові рекорди”. “Ціни на газ і електроенергію зараз настільки величезні, що їх неможливо підтримувати в довгостроковій перспективі”, – сказав він.
ДИВІТЬСЯ: Прем’єр-міністр у Парижі. Він запропонував змінити електрику. «Ціни божевільні»
– Це тимчасова перемога Путіна – оцінив Матеуш Моравецький.
За словами Матеуша Моравецького, вихід із зростання цін на енергоносії може бути Реформа ETS (Європейська система торгівлі викидами).
– ETS – це один із інструментів, з яким ми можемо працювати. Його потрібно призупинити на рік-два або встановити певний діапазон, щоб можна було знизити ціни на енергоносії для наших громадян і бізнесу. Я думаю, що під час наших робочих сесій буде можливість розглянути ці теми, тому що існуючі механізми потребують модифікації, – сказав Моравецький.
Прем’єр також заявив, що вторгнення Росії в Україну “призвело до викиди парникових газівщо перевищує багаторічні викиди в ЄС».
— Тому ми повинні довести цю війну до кінця, але ми не можемо допустити, щоб Україна програла цю війнутому що це спонукатиме Путіна націлюватися на більше країн.
«Путін може націлитися на Балтійське море»
Під час виступу в Копенгагені Матеуш Моравецький «вітав Фінляндію та Швецію в НАТО». – Після того, як Чорне море стало мішенню Кремля, ми повинні побоюватися інших потенційних атак з боку Москви, тому що Балтійське море також може стати такою мішенню в майбутньому, – сказав він.
ДИВІТЬСЯ: Стартував інтерконектор Польща-Словаччина. Прем’єр-міністр: Це газопровід для миру та безпеки
– Членство Фінляндії та Швеції в НАТО означає, що Балтійське море стає певним чином внутрішнім морем альянсу. Таким чином, розвивається потенціал протидії загрозам з боку Росії.