Японські дослідники виявили три види біолюмінесцентних поліхет – морських безхребетних. Polycirrus onibi, Polycirrus ikeguchii і Polycirrus aoandon мешкають у трьох різних регіонах Японії. Хоча вони невеликі за розміром, вони схожі на істот з японських легенд.
Явище біолюмінесценції – випромінювання світла живими організмами – спостерігалося у понад 7000 видів у всьому світі. Незважаючи на це, вчені вивчили лише невелику їх частину. Багато з них мешкають у морських глибинах, які є вкрай негостинними для людини, що ускладнює їх виявлення та ідентифікацію. Вченим з Університету Нагоя вдалося відкрити аж три нових види, які були описані в науковому журналі «Royal Society Open Science».
Три різних види
Як розповів головний автор видання Наото Джімі, організми роду Поліциррус особливо цінні в дослідженні явища біолюмінесценції. Коли вчені натрапили на слід “морських черв’яків” біля узбережжя Японії, вони спочатку подумали, що мають справу з одним видом. Лише подальший аналіз показав, що тварини насправді належали до трьох різних видів.
Два нещодавно відкриті види – Polycirrus onibi і Polycirrus aoandon – вони були названі на честь йокай, надприродних істот, які зустрічаються в японській міфології та народних переказах.
Polycirrus aoandon виявлено біля берегів острова Сугасіма. Цей організм названий на честь йокая Аоандона, духоподібної істоти з блакитною шкірою, довгим волоссям, рогами та гострими зубами, яка носить біле кімоно та носить блакитний ліхтар. Кажуть, що Аоандона викликають ті, хто провів ніч, розповідаючи надприродні історії.
Polycirrus aoandon Наото Джімі та ін., Королівське товариство
Ім’я Polycirrus onibi це натякає на демона вогню Онібі. Згідно з японськими легендами і повір’ями, ця істота народилася з трупів людей і тварин.
Polycirrus onibi Наото Джімі та ін., Королівське товариство
Демон Онібі, на честь якого був названий Полікиррус Онібі Adobe Stock
Сяйво з легенди
Як пояснив учений, фіолетово-блакитне світіння випромінюють нововідкриті види Поліциррус разюче схожий на описи істот, які зустрічаються в казках і легендах, звідси і виникла ідея назвати їх на честь народних казок.
третє ім’я – Polycirrus ikeguchii – це данина поваги колишньому директору акваріуму Нотодзіма Шінічі Ікегучі. Цей вид був знайдений у водах поблизу цієї будівлі. Він також є найбільшим з описаних видів – його тіло має довжину 45 міліметрів.
Polycirrus ikeguchii Наото Джімі та ін., Королівське товариство
«Розуміння механізмів люмінесценції є важливим для медичних і наукових досліджень», — пояснив Джімі. – Біолюмінесценція – це скарбниця цікавої та незвичайної хімії. Ми маємо намір використати наші відкриття, щоб поглибити наше розуміння молекулярної природи цього явища.
Що таке поліхети?
поліхети (полихатея) це організми, що знаходяться переважно у воді. Ці безхребетні належать до типу кільчастих черв’яків, до якого також входять звичайні дощові черв’яки. Поліхети населяють усі морські середовища – від глибин до узбережжя. Вони мають подовжене тіло, розділене на сегменти. Живуть у вільному або осілому вигляді, переважно в прибережній зоні, в піску або мулі морського дна.
royalsocietypublishing.org, Science Alert
Основне джерело фото: Наото Джімі та ін., Королівське товариство