Зонд JUICE, відправлений Європейським космічним агентством до крижаних супутників Юпітера, відчуває технічні проблеми. Один із ключових вимірювальних приладів не вдалося правильно розгорнути після запуску. Зараз інженери з’ясовують, як виправити незручний збій.
Два тижні тому була запущена місія JUICE Європейського космічного агентства (ESA). Мета зонда — більш уважно вивчити Юпітер і його крижані супутники. Як повідомило агентство в п’ятницю, місія вже зіткнулася з першими технічними проблемами.
Несправність стосується 16-метрової радіолокаційної антени RIME, яка поки що розгорнута лише на одну третину. Інженери припускають, що причиною проблеми може бути маленька шпилька, яка застрягла під час запуску. Якщо це правда, то звільнення радара є «питанням лише кількох міліметрів», заявили в ESA.
Важливий елемент
Радар RIME необхідний для того, щоб заглянути під крижану кірку супутників Юпітера. Вчені підозрюють, що під ним є океани. Передбачається, що цей гігантський передовий вимірювальний прилад заглядає на глибину 9 кілометрів під товсті крижані оболонки небесних тіл.
Диспетчери польотів у Німеччині планують увімкнути двигун космічного корабля в надії, що він потрясе корабель і звільнить застряглий штифт. Агентство заспокоює, що якщо це не спрацює, у інженерів є достатньо часу, щоб усунути проблему. ESA також повідомило, що інша частина місії просувається за планом. Радіоантена, сонячні панелі та 10,6-метрова штанга для вимірювання магнітного поля вже встановлені.
Познайомтеся з велетнем ближче
Метою місії JUICE є дослідження Юпітера та трьох його природних супутників. Ганімед, найбільший супутник у Сонячній системі, більший за планету Меркурій і є єдиним супутником у нашій планетарній системі, який має власне магнітне поле. Каллісто — це залишок «молодості» Юпітера, а Європа — одне з місць у Сонячній системі, де умови можуть підтримувати життя.
Космічний корабель також досліджуватиме оточення Юпітера, включаючи супутники, що залишилися. Вчені захочуть з’ясувати, як змінюються верхні шари атмосфери газового гіганта, а також чому Велика червона пляма зменшується. Полярні сяйва Юпітера та його кільця також будуть у центрі дослідження.
Основне джерело фото: ESA–М. Коуен