Валютні аналітики Morgan Stanley зберігають ведмежий настрій щодо економіки та валюти Великобританії, в основному через негативний прогноз зростання. За словами банку, “ми продовжуємо очікувати збільшення ризиків зниження для британського фунта, а погані перспективи зростання у Великій Британії повинні призвести до зниження прибутковості британського фунта порівняно з аналогічними валютами, чутливими до ризику”.
Загальна позиція банку, проте, більш нюансована з огляду на те, що багато негативних факторів вже закладено в британську валюту.
Банк додає: “Проте вже низькі очікування зростання, все ще короткі позиції щодо фунта і дуже ведмежі настрої повинні обмежити суттєве зниження фунта з цього моменту”.
Morgan Stanley прогнозує зниження курсу фунта стерлінгів до долара (GBP/USD) до 1,15 наприкінці вересня перед поступовим відновленням до 1,25 наприкінці наступного року в міру відступу долара.
Курс фунта стерлінгів до євро (GBP/EUR), за прогнозами, торгуватиметься на рівні 1,18 наприкінці цього року перед відступом до 1,16 протягом наступного року.
Підвищення ставок не призведе до зростання стерлінгів
Morgan Stanley вважає, що реакція ринку на дані щодо інфляції минулого тижня була важливою та ілюструє основні труднощі фунта стерлінгів.
Після того, як інфляція CPI виявилася вищою за очікування і склала 10,1%, стався стрибок короткострокової прибутковості у Великобританії, і ринки оцінили пік ставки у Великобританії в 3,8%.
Morgan Stanley зазначає, що це вищий пік, ніж 3,7% для ставок у США, але вважає, що ринкові прогнози надто завищені, і очікує, що пік ставок буде значно нижчим – 2,75% наприкінці 2022 року.
Банк також зазначає, що фунт стерлінгів не зріс після виходу даних, незважаючи на стрибок короткострокової прибутковості. Фунт також втратив позицію на наступних торгах. Банк вважає, що така динаміка цін обумовлена побоюваннями щодо перспектив зростання економіки.
Банк Англії вже прогнозує рецесію у Великій Британії, яка, як очікується, триватиме п’ять кварталів з кінця 2022 року.
Якщо банк буде змушений агресивніше підвищувати відсоткові ставки для боротьби з інфляцією, економіка може послабшати ще більше, що призведе до глибшої рецесії.
На думку Morgan Stanley, “ціноутворення на подальше підвищення ставок також буде негативним для валюти, оскільки це лише прискорить уповільнення зростання”.
Банк додає: “Ми вважаємо, що ця динаміка збережеться, і низькі очікування зростання у Великій Британії, як в абсолютному вираженні, так і щодо інших країн G10, повинні продовжувати чинити тиск на фунт стерлінгів”.
Олександр Дворський, Take-profit.org