Згідно з останнім аналізом, перші тварини, які жили на нашій планеті, могли бути схожі на так званих жала. Вважається, що вони з’явилися приблизно 700 мільйонів років тому, задовго до динозаврів.
Міжнародна група вчених вважає, що вони знайшли найдавнішу тварину, яка з’явилася на нашій планеті. Фахівці з некомерційного Monterey Bay Aquarium Research Institute (MBARI) разом із фахівцями з кількох університетів повідомили, що цей організм міг бути схожий на тварин типу рибой (гребневик), також відомий як жалячі жуки, який включає близько ста видів. Результати аналізу на цю тему були опубліковані в останньому номері наукового журналу Nature.
Згідно з дослідженнями, ці організми з’явилися приблизно 700 мільйонів років тому, задовго до динозаврів. У порівнянні з цими величезними рептиліями реберні устриці не вимерли, їх все ще можна знайти в океанах та інших водах.
Вони використовували генетику
Протягом багатьох років дослідники намагалися визначити, яка тварина з’явилася першою на землі. Вони звузили свій аналіз до двох груп – губок і реберних устриць. Губки проводять все своє доросле життя в одному місці, харчуючись тим, що фільтрують з морської води. З іншого боку, морські реброплавці все життя залишаються в русі, запливаючи глибоко в океани в пошуках їжі.
Дослідники зосередилися на аналізі генів, які знаходяться в певних хромосомах у всіх живих істот – «від людей і хом’яків до коралів і крабів», – йдеться в прес-релізі MBARI. Потім вони визначили закономірності, які існують у різних тварин, і відобразили ці зв’язки до найдавнішої точки еволюції тварин. Команда знайшла докази того, що рибой представляє унікальну лінію генів, а потім поширюється та еволюціонує, таким чином ставши загальним предком усіх інших тварин.
– Ми розробили новий спосіб отримати одне з найглибших можливих уявлень про походження тварин. Ми використовували генетику, щоб повернутися в минуле приблизно на мільярд років, щоб отримати найвагоміші докази, щоб відповісти на фундаментальне запитання про найдавніші події в еволюції тварин, – сказав Даррін Шульц, колишній аспірант MBARI та Каліфорнійського університету в Санта-Крузі, а тепер доцент кафедри Віденський університет.
«Це допоможе нам краще зрозуміти еволюцію тварин»
«Важко сказати, як вони виглядали тоді, оскільки це були тварини з м’яким тілом, які не залишили прямих скам’янілостей», — сказав Даніель Рохсар з Каліфорнійського університету. «Ми можемо використовувати порівняння між живими тваринами, щоб дізнатися про наших спільних предків».
Новітні дослідження, безсумнівно, є дуже важливою ланкою в пізнанні історії світу. Даррін Шульц з Віденського університету, який також брав участь у дослідженні, сказав, що відкриття «приведе до кращого розуміння еволюції тварин».
Основне джерело фото: Даррін Шульц © 2021 MBARI