У ніч із середи на четвер ми мали справу з захоплюючим явищем. Уран – шосту планету Сонячної системи – більше не видно на нічному небі. Це через місяць.
Уран — шоста планета Сонячної системи. Його можна спостерігати з Землі за допомогою простого обладнання. Однак у ніч із середи на четвер подекуди на Землі планета повністю зникла з поля зору на три з половиною години. Що трапилось?
Зникав і знову з’являвся
Зникнення Урана було пов’язане з природним явищем. Планета просто сховалася за місяцем. Це явище, відоме як окультація Місяця, полягає в тому, що одне небесне тіло розташовується таким чином, що воно закриває інше. Таким чином об’єкт, що знаходиться далі від спостерігача, на деякий час стає невидимим.
Подія минулої ночі була показана по всій Європі, Північній Африці та Західній Азії. Уран почав “зникати” близько 22:41 і знову з’явився після 2:00 ночі. Процес охоплення, а потім і відкриття планети Місяцем не було видно неозброєним оком – для цього потрібно було використовувати бінокль або телескоп.
Уран. Фото зроблено Voyager 2NASA / JPL
42 найбільші астероїди, видимі на їхніх орбітах у головному поясі астероїдів між орбітами Марса та ЮпітераЕСО / М. Kornmesser / Vernazza et al. / Алгоритм MISTRAL (ONERA / CNRS)
Не плутати із затемненням
Затьмарення є дуже поширеним явищем, оскільки Місяць продовжує закривати космічні об’єкти під час своєї щоденної подорожі. Його не слід плутати з затемненням, оскільки друге явище стосується відкидання тіні від одного об’єкта на інше небесне тіло, а не закриття його в небі.
Уран. Знімок зроблений “Вояджером-2” 25 січня 1986 рокуNASA / JPL
Основне джерело фото: NASA / JPL