Влада Єгипту повідомила, що дві жінки загинули від нападу акул поблизу курорту Хургада на Червоному морі в п’ятницю. Тіло 40-річного румуна було виявлено через кілька годин після смерті 68-річного австрійця. Аварія сталася в місцях на відстані 600 метрів одна від одної.
Хургада разом із Шарм-ель-Шейхом і Марса-Аламом є одним із найпопулярніших місць для літнього та зимового відпочинку серед поляків.
Відео: Єгипет. Напад акули. 68-річний чоловік помер
Напад акули в Єгипті. Невелика ймовірність
Серед дайверів існує дещо жартівливе уявлення про те, що автомобільна аварія скоріше трапиться на шляху до рифу, ніж напад акули у воді. Це зовсім не далеко від істини.
ДИВІТЬСЯ: серія смертельних аварій на А1. Серйозна перешкода на трасі
Сайт Al-Arabiya повідомляє, що у 2021 році в країні відбулося близько 57 тисяч подій. ДТП, в яких загинуло понад 6,1 тис. осіб Люди. Лише у квітні цього року. четверо французів, двоє поляків і бельгієць загинули в аваріях за участю туристичних автобусів.
Згідно з даними, зібраними в базі даних Sharks Attack Data, з кінця 19 століття було зафіксовано 34 напади акул, у тому числі дев’ять зі смертельними наслідками.
Єгипет. Напади акул в останні роки
Щорічно єгипетське узбережжя Червоного моря відвідує понад мільйон туристів. Він простягнувся майже на 1,5 тисячі кілометрів. кілометрів. Розташовані там місця для дайвінгу є одними з найпривабливіших у світі. За останні 30 років інтенсивного використання регіонів у туристичних цілях в країні було зареєстровано 23 напади акул. В результаті шестеро людей загинули. 11 атак за цей період відбулися на Синайському півострові, головним чином на Шарм-ель-Шейху, дві – в районі Хургади (остання в 1997 році) і 10 – на рифи біля Марса-Аламу та на самому південному узбережжі Єгипту.
У Червоному морі мешкає понад 40 видів акул. Серед них є такі відомі хижаки, як друга найнебезпечніша акула у світі, тигрова акула довжиною до 5 метрів і характерна на вигляд акула-молот, які іноді нападають на людей, навіть якщо їх не спровокувати.
ДИВИТИСЯ: США. У похоронному салоні знайдено понад 30 розкладених тіл
Більшість видів акул у Червоному морі не становлять небезпеки для людини. Будучи опортуністичними хижаками, ці істоти воліють харчуватися рибою, головоногими молюсками, ракоподібними та морськими черепахами, а не людським м’ясом. Крім того, велика білопера акула вважається дуже контактною рибою, оскільки вона часто цікавиться дайверами.
П’ять днів і п’ять нападів акул
Широкий розголос у світових ЗМІ отримали події в Шарм-ель-Шейху в грудні 2010 року, коли протягом п’яти днів там відбулося п’ять нападів акул, в результаті яких одна людина загинула. Виникло кілька гіпотез щодо того, що могло стати причиною цієї безпрецедентної серії. Одна з теорій полягає в тому, що човни, які перевозили овець на мусульманський фестиваль Курбан-байрам, викинули за борт туші овець, які, можливо, дрейфували близько до берега двома тижнями тому, приваблюючи білоперих акул і шерстних акул, які зазвичай харчуються на великих глибинах.
ДИВ.: Мазовецкое. У Гурському озері втопився 21-річний каноїст
Інша гіпотеза полягала в тому, що тепер дайвінг-компаніям заборонено годувати акул, щоб заманити їх для своїх клієнтів. Також часто відзначають, що акули змінюють свої звички і наближаються до берега, оскільки в морях і океанах стає все менше риби через надмірний вилов.
Слони та бегемоти небезпечніші за акул
За останні 22 роки в середньому зареєстровано 72 напади акул на рік по всьому світу, п’ять або шість з яких були смертельними, згідно з Міжнародним файлом нападів акул Флоридського музею. Для порівняння: щороку вбиватимуть слонів чи бегемотів у 100 разів більше людей, а 100 тис. жертви гинуть через укуси змій.
У всьому світі вбивають 70-100 мільйонів акул, головним чином через плавники, які їдять у деяких країнах Азії. За останні 40 років вимерло до 95% популяції акул.