Космічний телескоп Джеймса Вебба знову зафіксував фрагмент туманності Орла (M16), відомої як Стовпи Творіння, на цьому знімку, який знаходиться на відстані 6500 світлових років від нас. Цього разу фото було зроблено в середньому інфрачервоному діапазоні.
У п’ятницю NASA опублікувало другу фотографію Стовпів творіння, зроблену космічним телескопом Джеймса Вебба. Фото було зроблено в середньому інфрачервоному діапазоні за допомогою приладу MIRI, що реєструє довжини хвиль від 5 до 28 мікрон. Цього разу хмари пилу сяють блакитним кольором і виходять із червонувато-коричневого фону, створюючи їм трохи моторошне відчуття.
Стовпи Творіння. Нове фото
Стовпи Творіння розташовані в туманності Орла і є «космічним розплідником» або місцем, де утворюються нові зірки. У пилогазових стовпах поступово виникають величезні вузли речовини, які в якийсь момент починають руйнуватися під дією власної гравітації. Ці точки нагріваються і утворюють нові зірки.
«Багато зірок активно формуються в цих щільних блакитно-сірих стовпах. Коли в цих регіонах утворюються вузли газу та пилу достатньої маси, вони починають руйнуватися під дією власного гравітації, повільно нагріваються і зрештою утворюють нові зірки», — сказала вона. – йдеться у п’ятничній заяві Європейського космічного агентства (ESA).
Стовпи творіння були вперше зафіксовані космічним телескопом Хаббл у 1995 році
Стовпи Творіння через об’єктив телескопа Джеймса ВеббаNASA, ESA, CSA, STScI; Джозеф Де Паскуале (STScI), Алісса Паган (STScI)
Попереднє фото
Перше зображення Стовпів Творіння, зроблене телескопом Джеймса Вебба, було зроблено камерою NIRCam ближнього інфрачервоного діапазону.
Стовпи Творіння через об’єктив космічного телескопа Джеймса ВеббаNASA / ESA / CSA / STScI / Джозеф Де Паскуале / Антон М. Кукемоер / Алісса Паган
Телескоп Джеймса ВеббаPAP / Reuters / Adam Ziemienowicz
NASA, space.com, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: NASA, ESA, CSA, STScI; Джозеф Де Паскуале (STScI), Алісса Паган (STScI)