Губерт Кієк готовий до подорожі на Місяць на Землі. Репортер TVN24 BiS проведе сім днів у середовищі, що імітує справжню наукову місію до нашого природного супутника. Які випробування чекають на нього під час перебування в ареалі ЛунАрес?
Після стратосферної кулі та невагомого польоту настав час ще одного космічного проекту TVN24 BiS. Цього разу Губерт Кієк відправиться на Місяць, а точніше в оселище LunAres, розташоване поблизу Піли (Великопольське воєводство). Це центр, який спеціалізується на аналогових місіях – реалістичному моделюванні реальних космічних місій, що дозволяє вченим вивчати, як люди реагують на умови, що панують на позаземних базах. Слідкуватимемо за діями репортера у програмі «Наша людина на Місяці».
>>>Дізнайтеся більше про аналогові місії та базу LunAres: Наша людина на Місяці. У місії LunAres візьме участь Хуберт Кієк з TVN24 BiS
Космічні прогулянки
Хуберт Кієк приєднається до місії Theia II, 25-ї місії, яка проводиться на об’єкті LunAres і першої цього року. У житло потраплять шість «космонавтів» із Польщі, Німеччини та Мексики. Кожен з членів екіпажу відіграє важливу роль у щоденному функціонуванні бази. Наш кореспондент виступить у ролі комунікаційного офіцера і його завданням буде висвітлювати хід місії з 10 по 18 лютого. Однак сам він майже не буде контактувати із зовнішнім світом
«Я буду відрізаний від світу на тиждень», — пояснює він. – Я не матиму доступу до соцмереж чи інформації з країни та світу.
Під час місії Губерт Кієк наблизить нас до різних аспектів життя астронавтів, від життя в середовищі існування до кризових ситуацій. Ми дізнаємося, як виглядає повсякденне функціонування позаземного дослідницького центру, чим займаються «космонавти» вдень і як екіпаж справляється з ізоляцією. Крім того, разом із репортером ми зможемо взяти участь у імітованих місячних прогулянках.
Профіль Губерта Кієка під час місії LunAres Theia IILunAres/Космос більше
Космос і здоров’я
Місія Theia II також стане цінною можливістю зібрати дані про вплив «космічних» умов на здоров’я та самопочуття людей.
– Під час експедиції мене ретельно обстежать і я візьму участь в експериментах, які можуть вплинути на майбутню колонізацію Місяця чи Марса, – пояснює Кієк. Науковці розглядатимуть, зокрема: аналіз впливу сублімованої дієти на стан ротової порожнини, адаптацію до життя в середовищі існування або перевірку процедур, що супроводжують вихід у відкритий космос.
Як пояснює кореспондент, важливим елементом місії буде також моніторинг стану здоров’я екіпажу. Кожен учасник місії отримає дієту, складену фахівцями, а також повинен буде регулярно займатися спортом. План фізичної активності розробляє паралімпійський чемпіон.
– Спеціальний апарат перевірить стан моїх м’язів, – каже Кієк. – Цей апарат у майбутньому має долетіти до Міжнародної космічної станції.
Офіційний логотип місії Theia IILunAres/Космос більше
Передача з орбіти
Як пояснює Губерт Кієк, метою місії є також показати, як виглядатиме «космічна журналістика» в майбутньому. Ми є свідками нової «космічної гонки», і космічний туризм розвивається все динамічніше. Крім того, все більше суб’єктів починають будувати плани експансії в позаземний простір – США прагнуть створити базу на Місяці і відправити пілотовану експедицію на Марс.
– Космос у вас під рукою, тож журналісти, які транслюють з орбіти чи Місяця, скоро стануть нормальними. Ми хочемо бути піонерами (…) і повідомляти про те, що відбувається під час симуляції місії на Місяці, – пояснює Кієк.
З якими труднощами зіткнеться Губерт Кієк під час місії LunAres? За перебігом його візиту на «позаземну» базу слідкуватимемо в серіалі «Наша людина на Місяці» на TVN24 BiS та tvnmeteo.pl.
Основне джерело фото: ТВН24 БіС