Люди, які регулярно приймають проносні, можуть мати 50 відсотків вищий ризик деменції порівняно з людьми, які не вживають ці препарати, пише PAP з посиланням на журнал “Neurology”, який видає Американська академія неврології. Результати дослідження, проведеного групою вчених з Китаю, Великої Британії та США, були опубліковані 22 лютого.
Автори роботи підкреслюють, що їхнє дослідження не може довести, що вживання проносних засобів викликає деменцію, пише агентство. Однак це вказує на існування зв’язку між одним і іншим. «Якщо наш висновок підтвердиться, медичні працівники повинні заохочувати людей лікувати запор шляхом зміни способу життя, наприклад, пити більше води, споживати більше клітковини та збільшити фізичну активність у повсякденному житті», — прокоментував співавтор доктор Фен Ша, якого цитує PAP. Вона додала, що необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити взаємозв’язок, який спостерігала її команда.
«Запори і вживання проносних з цієї причини є поширеним явищем у людей середнього та похилого віку», – зазначила вона. Вчений підкреслив, що регулярний прийом таких препаратів може змінити склад кишкової мікрофлори, а отже, вплинути на передачу сигналів з кишечника в мозок або збільшити вироблення токсинів, які можуть мати негативний вплив на мозок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Шість звичок, які знижують ризик деменції. “Втрату пам’яті можна змінити”
Прийом проносних може збільшити ризик розвитку деменції
Дослідники зробили свої висновки після аналізу даних, зібраних між 2006 і 2010 роками про вживання цих видів наркотиків у 502 229 людей, і порівняння їх з даними про деменцію, зібраними 10 років потому. Інформація про учасників взята з британського біобанку.
Як зазначається в роботі, яку цитує PAP, середній вік респондентів становив 57 років, і в жодного з них спочатку не було діагностовано деменцію. На основі анкет, заповнених на той момент учасниками, було встановлено, що 3,6 відсотка досліджуваної групи регулярно (більшість днів тижня протягом чотирьох тижнів, що передували дослідженню) приймали проносні засоби. Потім ці дані порівнювали зі статистикою деменції цих людей. Як виявилося, серед людей, які регулярно приймали такі препарати, ризик розвитку деменції (різного походження) був на 51 відсоток вищий. При аналізі враховувалися як вік, так і стать, освіта, наявність інших захворювань, вживання інших наркотиків і наявність деменції в сім’ї.
За словами дослідників, ризик деменції був пов’язаний не тільки зі споживанням проносних засобів, а й з їх кількістю та типом. У тих, хто використовував один вид препарату, він становив 28 відсотків, а серед учасників, які використовували два-три види, зріс до 90 відсотків.
Деменція в Польщі та в світі
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на даний момент понад 55 мільйонів людей у світі борються з деменцією, з них більше 60 відсотків страждають на деменцію. у країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Щороку реєструється ще майже 10 мільйонів випадків захворювання. Це сьома провідна причина смерті у світі та одна з основних причин інвалідності та залежності людей похилого віку. У Польщі щонайменше 700 тисяч людей страждають на деменцію. Люди.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ризик деменції значно зростає, якщо ви їсте ці продукти. Результати нових досліджень
Як подбати про свій мозокPAP/Марія Самчук, Анна Зайковська
Основне джерело фото: Shutterstock