Вчені з Гельсінкі виявили ймовірну причину хвороби Паркінсона. Вони стверджують, що звичайна бактерія Desulfovibrio відповідальна за переважну більшість випадків. Це відкриття може призвести до розробки нових методів боротьби з цим захворюванням.
Інформація про відкриття вперше з’явилася в статті, опублікованій 1 травня в науковому журналі “Frontier in Cellular and Infection Microbiology”, а в наступні дні була висвітлена ЗМІ. Група дослідників з Гельсінського університету стверджує, що виявила ймовірну причину більшості випадків хвороби Паркінсона. Було виявлено, що деякі штами анаеробних бактерій Desulfovibrio.
Виявлено причину хвороби Паркінсона
«Наші висновки важливі, тому що причина хвороби Паркінсона залишається невідомою, незважаючи на два століття спроб її визначити», — сказав співавтор дослідження проф. Пер Саріс. «Захворювання в основному спричинене факторами навколишнього середовища, тобто впливом на навколишнє середовище штамів бактерій Desulfovibrio, які викликають хворобу Паркінсона», — сказав він. «Лише невелика частка, ледь 10 відсотків, випадків хвороби Паркінсона викликана окремими генами», — додав проф. Сарі.
Порівняльне дослідження дії вказаних бактерій було проведено в групі як людей з діагностованою хворобою Паркінсона, так і здорових людей. За словами дослідників, їх відкриття може запропонувати нові способи боротьби з хворобою, включаючи пом’якшення та уповільнення її симптомів шляхом перевірки на наявність Desulfovibrio в організмі та, якщо її виявлено, видалення цієї бактерії.
Хвороба Паркінсона – симптоми
Хвороба Паркінсона відома століттями, і вперше описана в 1817 році, це захворювання центральної нервової системи. Внаслідок дегенеративних змін у нервових клітинах він викликає рухові розлади, уповільнення рухових функцій, а також негативно впливає на психічне здоров’я та здатність мислити. Вважається, що принаймні 1% людей страждає від цього захворювання. люди старше 60 років.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Не буду брехати, з кожним днем стає все важче». Майкл Дж. Фокс про прогресування хвороби Паркінсона
Основне джерело фото: Юрій А/Шуттерсток