Вчені повідомили, що люди цілуються в губи щонайменше 4500 років, і найдавніші відомі свідчення цього датуються Месопотамією. Це більш ніж на тисячу років раніше, ніж вважалося раніше.
Нове дослідження історії людських поцілунків вчені з Копенгагенського та Оксфордського університетів опублікували 18 травня в науковому журналі “Science”. У ньому вони вказали, що початки людських поцілунків датуються щонайменше 2500 роками до нашої ери, що на тисячу років раніше, ніж вважалося раніше.
Найстаріші поцілунки
Найдавніші відомі свідчення про поцілунки походять із суспільств стародавньої Месопотамії на території сучасного Іраку. Попередня гіпотеза полягала в тому, що найдавніші відомі поцілунки походять з регіону сучасної Індії приблизно за 1500 років до нашої ери.
«Однак велика кількість упущених (досі – ред.) свідчень підриває це твердження, оскільки поцілунки в уста були задокументовані в стародавній Месопотамії та Єгипті щонайменше з 2500 року до нашої ери», – вказується в статті. Цим пропущеним доказом були глиняні таблички, створені першими суспільствами Месопотамії, на яких були знайдені клинописні описи перших відомих поцілунків в еротичному контексті.
«Багато тисяч із них збереглися донині, і вони містять чіткі приклади того, що в давнину поцілунки вважалися частиною романтичної близькості, а також того, що вони могли бути частиною дружби та сімейних стосунків», — сказав доктор Троельс Панк Арбелл з Університет Копенгагена, цитує The Guardian.
Рельєф поцілунку з Стародавнього ЄгиптуShutterstock
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Теорію еволюції прибрали зі шкільних підручників. Експерти протестують
Поцілунки в уста
Дослідники відзначають, що поцілунки в губи як ознака романтичних стосунків могли бути такими ж поширеними, як і дружні поцілунки між друзями та членами родини. Можливо, поцілунки в губи практикували в багатьох стародавніх суспільствах ще в Месопотамії. «Тому поцілунки слід розглядати не як звичай, який виник лише в одному регіоні та поширився звідти, а радше як щось, що практикувалося в багатьох стародавніх культурах протягом кількох тисячоліть».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Китаї створили пристрій для “поцілунків” на відстані. Він має форму рота
Основне джерело фото: Shutterstck