Дослідники кажуть, що регулярне користування Інтернетом може бути пов’язане з меншим ризиком розвитку деменції у дорослих старше 50 років. Особливо позитивний ефект був помічений у людей, які залишалися в мережі близько двох годин на день.
Результати нового дослідження були опубліковані в середу в журналі Американського товариства геріатрії. Дослідники з Університету Нью-Йорка прийшли до висновку, що люди старше 50 років, які регулярно користуються Інтернетом, менш схильні до розвитку деменції, ніж люди, які не користуються ним взагалі.
Інтернет тренує мозок
Протягом восьми років вчені стежили за дослідженнями понад 18 тисяч осіб. дорослих віком 50-65 років, у яких на початку дослідження не було ознак деменції. Кожному учаснику також було задано просте запитання: «Чи регулярно ви використовуєте Інтернет для надсилання та отримання електронної пошти або з будь-якою іншою метою, наприклад, для покупок, пошуку інформації чи бронювання подорожей?» Людей, які відповіли ствердно, також запитали, скільки часу вони витрачають на використання Інтернету щодня.
Виявилося, що люди, які регулярно користуються Інтернетом, приблизно на 50 відсотків частіше користуються Інтернетом. менша ймовірність розвитку деменції, ніж нерегулярні користувачі. Найкращі результати були помічені у людей, які користувалися Інтернетом до 2 годин на день – у них була найменша ймовірність розвитку захворювання.
Позитивного впливу Інтернету на когнітивний стан не спостерігалося у тих, хто користувався ним занадто довго – від 6 до 8 годин на день. Ризик розвитку деменції у них навіть був оцінений як вищий за середній, хоча, на думку дослідників, необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити це. Проте ті, хто взагалі не користувався Інтернетом, мали «значно вищий оцінений ризик» розвитку деменції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Люди похилого віку, які перенесли COVID-19, мають підвищений ризик хвороби Альцгеймера. «Потенційний фактор ризику»
Деменція – як запобігти хворобі
Вчені досі не знають точної причини деменції. Відомо, що такі фактори ризику, як сімейний анамнез або вік, можуть бути вирішальними. Зазначається, однак, що деякі здорові способи поведінки можуть допомогти зменшити ризик зниження когнітивних здібностей – Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) рекомендують у цьому випадку фізичну активність, достатній сон, підтримку належної ваги, артеріального тиску, рівня цукру в крові. рівнів, кинути палити або бути в тісному контакті з іншими людьми.
Хоча діяльність в Інтернеті поки що не рекомендована CDC, нове дослідження американських вчених може стати відправною точкою для більш широкого вивчення її впливу на розвиток деменції. «Активність в Інтернеті може допомогти розвинути та зберегти когнітивні ресурси, що, у свою чергу, може компенсувати старіння мозку та знизити ризик деменції», — сказала співавтор дослідження Вірджинія В. Чанг, доктор філософії.
CNN зазначає, що дослідження не перевіряло точну онлайн-активність його учасників. Було зазначено, що хоча в Інтернеті повно не надто цінного з інтелектуального боку контенту, також легко знайти контент, який може мати особливо благотворний вплив на мозок.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Скільки кроків на день потрібно проходити і в якому темпі, щоб зменшити ризик деменції. Результати нових досліджень
Основне джерело фото: Shutterstock