З 2000 року людство штучно створило або рекультивувало землю розміром з Люксембург, визначили британські вчені. Їх аналіз показав, що у створенні нових земель домінували міста Східної Азії, але в Європі їх було більше.
2,5 тисячі квадратних кілометрів – площі такої площі надійшли на Землю з 2000 року. Це визначила команда під керівництвом доктора Дрітіраджі Сенгупти, географа з Університету Саутгемптона, яка використовувала супутникові зображення для аналізу змін земель у 135 прибережних містах по всьому світу з більш ніж мільйонним населенням у кожному. Це майже така сама територія, як Люксембург. Для порівняння, все Опольське воєводство має площу приблизно 9,4 тис. кв. квадратні кілометри.
Нові землі
Про аналітичний звіт, опублікований у лютневому номері журналу “Earth’s Future”, повідомила в середу британська “Guardian”. Нові землі створювалися двома способами: осушенням боліт (так звана меліорація) і штучним утворенням нових земель у прибережних районах. Особливо масштаби останньої діяльності значно зросли за останні два десятиліття, також поза межами аналізованих великих міст.
У звіті дослідники зазначають, що штучні землі будуються переважно на узбережжі Східної Азії, Близького Сходу та Південно-Східної Азії, Східної Європи та Західної Африки. Найбільше нової землі було зафіксовано в таких містах, як Шанхай (34 978 гектарів меліорованих земель), Інчхон (4026 гектарів) і Осака (1005 гектарів). «У східноєвропейському регіоні особливо варто відзначити Санкт-Петербург (300 га, Росія), Копенгаген (119 га, Данія) і Гельсінкі (65 га, Фінляндія), — йдеться у звіті.
Нові території найчастіше використовуються для розширення морських портів (у понад 70 містах), для житлових і комерційних послуг (30 міст) і для промислової діяльності (19 міст).
Palm Islands в Дубаї, Об’єднані Арабські Емірати
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Величезний довгастий хмарочос, покритий дзеркалами, що тягнеться на 170 км. Саудівська Аравія хоче закрити місто в будівлі
Негативний вплив на навколишнє середовище
Дослідники попереджають, що створення штучних земель має величезний вплив на навколишнє середовище, часто призводячи до незворотного порушення екосистем. Крім того, згідно з оцінками, наведеними командою з Університету Саутгемптона, кількість людей, які проживатимуть у прибережних районах, до 2050 року зросте на 71 відсоток порівняно з 2015 роком, коли їх було близько 750 мільйонів.
Дослідники також відзначили, що прибережні райони вже стикаються з «величезним тиском» людської діяльності. Іншою серйозною проблемою є підвищення рівня моря, пов’язане зі зміною клімату. Дослідження показує, що до кінця цього століття підвищення рівня води загрожуватиме 70 відсоткам населення світу. штучні ґрунти.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Погодні драми Землі у 2020 році з космосу. NASA показує фотографії
Майбутнє Землі, Guardian, tvn24.pl
Основне джерело фото: Архів Reuters