Дієта з низьким вмістом жиру може допомогти вам жити довше. Нове дослідження показало, що вживання невеликої кількості насичених жирів знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань і раку. Адекватні джерела вуглеводів і білка також відіграють важливу роль у щоденному харчуванні.
Короткострокові клінічні випробування наразі показали переваги дієти з низьким вмістом жиру та вуглеводів. Такі дієти позитивно впливають на кровоносну систему і допомагають підтримувати здорову вагу тіла. У дослідженні, опублікованому в Journal of Internal Medicine, вчені вирішили перевірити, чи може їх використання вплинути на тривалість життя.
Адекватні джерела білків і вуглеводів
Аналіз проводили дослідники з Китаю та США. У дослідженні були використані дані понад 371 000 американців у віці від 50 до 71 року. Учасники не страждали хронічними захворюваннями. За їхнім здоров’ям і харчовими звичками спостерігали протягом 23 років. За цей час померло понад 160 000 людей, і ризик смерті явно залежав від дієти.
Найбільш позитивно на тривалість життя вплинула дієта з низьким вмістом жирів, яка характеризується низьким вмістом насичених жирних кислот, високим вмістом рослинного білка та вмістом високоякісних вуглеводів. Ця дієта значно знизила загальний ризик смерті, включаючи ризик смерті від серцево-судинних причин і раку.
Слідкуйте за насиченими жирними кислотами
Дослідження також показало, що дієта з низьким вмістом вуглеводів мало захищає від передчасної смерті. Цей стиль харчування базувався на низькому вмісті неякісних вуглеводів, великій кількості ненасичених жирних кислот і рослинного білка. У свою чергу, нездорова дієта з низьким вмістом вуглеводів, з низьким вмістом якісних вуглеводів і багата насиченими жирними кислотами та тваринним білком, підвищує ризик смерті.
“Наші результати підкреслюють важливість дотримання здорової дієти з низьким вмістом насичених жирів. Це допоможе знизити ризик смерті та багатьох захворювань у людей середнього та старшого віку”, – пояснили автори статті.
Основне джерело фото: Adobe Stock