Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі виступила в парламенті Тайваню в середу. У своїй промові вона назвала Тайвань одним із найвільніших у світі, повідомляє агентство Reuters. Китай засудив візит американського політика та назвав його загрозою миру та стабільності.
Пелосі почала свій візит до Індо-Тихоокеанського регіону в понеділок. Головні теми її розмов – безпека, економічне партнерство та демократичне врядування в регіоні. Першою зупинкою Палати представників Конгресу США став Сінгапур. Вона прибула до Малайзії у вівторок, звідки вирушила на Тайвань. Після цього він полетить до Південної Кореї, а наприкінці подорожі – до Японії. Її візит до Тайваню протягом кількох днів викликав значні суперечки.
Ненсі Пелосі в аеропорту Тайбей СуншаньPAP / EPA / РОЗДАЧНИЙ МАТЕРІАЛ Міністерства закордонних справ Тайваню
«Ми віддаємо належне Тайваню за те, що він є одним із найбільш вільних суспільств у світі», — сказала Пелосі в середу в тайванському парламенті. Американський політик також заявив під час свого виступу, що новий американський закон, спрямований на посилення американської індустрії мікропроцесорів, щоб вона могла конкурувати з Китаєм, «створює більші можливості для економічного співробітництва США і Тайваню».
Ненсі Пелосі в ТайваніPAP / EPA / РІЧІ Б. ТОНГО
Наступним етапом візиту спікера Палати представників є зустріч з президентом Тайваню Цай Ін Вень, а також з активістами, які представляють правозахисні організації.
Агентство Kyodo нагадує, що це перший візит до Тайваню людини, яка очолює нижню палату Конгресу США за 25 років. Пелосі, третя в конституційній ієрархії США, є найвищим чиновником США, який відвідав Тайвань з 1997 року, коли відвідав тоді президент Палати представників Ньют Гінгріч. Її візит відбувається в той час, коли відносини між Пекіном і Вашингтоном різко погіршилися, а Китай є набагато потужнішою економічною, військовою та геополітичною силою, ніж чверть століття тому, нагадує Reuters.
Ненсі Пелосі вітають у парламенті Тайваню PAP / EPA / РІЧІ Б. ТОНГО
«Хто грає з вогнем, той і згорить»
Міністерство закордонних справ Китаю в заяві, опублікованій державним інформаційним агентством Сіньхуа приблизно через 10 хвилин після прибуття Пелосі на Тайвань, заявило, що візит був “серйозною політичною провокацією та поглибленням офіційних контактів між США і Тайванем”.
“Китай ніколи цього не прийме, а китайці ніколи на це не погодяться”, – було написано. За даними МЗС Пекіна, США намагаються “використати Тайвань для контролю над Китаєм”, а візит президента Палати представників є знаком підтримки “сепаратистських дій” прихильників незалежності Тайваню. – це дуже небезпечна гра з вогнем, і той, хто грає з вогнем, той сам згорить», – додав.
Китай вважає Тайвань частиною своєї території і ніколи не відмовлявся від застосування сили для його підпорядкування. Сполучені Штати застерегли Китай від використання візиту як приводу для військових дій проти Тайваню.
Китайські військові маневри
У середу китайська влада оголосила про призупинення імпорту кількох сільськогосподарських товарів з Тайваню, а міністерство торгівлі призупинило експорт природного піску на Тайвань. Незабаром після прибуття Пелосі китайські військові оголосили про повітряні та морські навчання поблизу острова та про пробний запуск звичайних ракет у морі на схід від Тайваню. Згідно з прес-релізом, це повинно було стати суворим попередженням прихильникам незалежності Тайваню у відповідь на дії США.
Міністерство оборони Тайваню заявило в середу, що навчання Китаю з боєприпасами цього тижня поблизу острова показали намір Пекіна зруйнувати регіональний мир і стабільність. Тайвань підвищив рівень військової готовності та швидко й адекватно відреагує на китайські маневри, заявив речник Міноборони. Уряд Тайваню додав, що будує плани щодо забезпечення безпеки та стабільності повітряного руху навколо острова.
Китай виступає проти візиту Ненсі Пелосі на ТайваньРІЧІ Б. ТОНГО / PAP / EPA
Посол Китаю попередив британців про “серйозні наслідки”
У понеділок The Guardian повідомила, що Комітет із закордонних справ Палати громад Великобританії також планує відвідати Тайвань, можливо, у листопаді або на початку грудня цього року. Ці повідомлення надходять у той час, коли відносини між Китаєм і Великою Британією погіршуються, а кандидати в прем’єр-міністри Великобританії Ліз Трасс і Ріші Сунак продемонстрували свою жорстку позицію щодо Китаю, зазначає Reuters і нагадує, що Тайвань стикається з посиленням тиску з боку Китаю, який вважає острів з демократичним правлінням. як свою територію.
Посол Китаю у Великій Британії Чжен Цзегуан пригрозив «серйозними наслідками», якщо британські законодавці відвідають Тайвань у відповідь на повідомлення Guardian, повідомляє агентство Reuters з посиланням на інформацію у вівторковому випуску британської щоденної газети. За словами китайського дипломата, візит буде втручатись у внутрішні справи Китаю.
«Ми закликаємо британську сторону дотримуватися спільного комюніке і не нехтувати надзвичайною чутливістю тайванського питання, а також не йти по стопах США», — сказав Чжен на прес-конференції в Лондоні.
Основне джерело фото: PAP / EPA / РІЧІ Б. ТОНГО