Хтось поклав їх у керамічний глечик і закопав. Вони були в землі сотні років. Деякі злиплися через процеси окислення. Йдеться про тисячу крон і литовських шилінгів XVII століття. Знайшли їх у місті Занювка Люблінського воєводства.
Старатель із металошукачем хотів знайти сучасне механічне обладнання для сільськогосподарської техніки. Однак у селі Занювка Парчевського району він знайшов справжній археологічний скарб.
Це керамічний глечик, наповнений монетами, за даними консерваторів, коронними та литовськими шилінгами XVII століття. Їх близько тисячі.
Глечик був повний монетWUOZ в Любліні
Монети різного ступеня збереження
«Крім монет, у глечику знайдено фрагменти тканини, а також закріплено керамічні фрагменти пошкодженого глечика», – читаємо у Facebook-профілі Реставратора пам’яток Люблінського воєводства.
Читайте також: Природоохоронець хоче внести лісові кургани до реєстру. «Деякі з них добре видно. Особливо восени»
Окрім копійок, були закріплені й керамічні фрагменти WUOZ в Любліні
Важить усе близько трьох кілограмів. Монети різного ступеня збереження. Найбільша частина була в глечику. Були й ті, що відлягли (115 шт.), і ті, що злиплися внаслідок процесів окислення. Таких «конгломератів» було 62.
Знахідка піде до музею
За даними природоохоронних служб, скарб знаходився в шарі ґрунту орного поля на околиці економічного (зокрема історичного) району Занювки.
Монети походять з 17 ст WUOZ в Любліні
«Об’єкт буде повністю передано до відділу археології Музею Південного Підляшшя в Бялій Підляській» – читаємо у записі.
Основне джерело фото: WUOZ в Любліні