Дельфіни – неймовірно соціальні тварини. Вони утворюють цілі групи та довгострокові зв’язки. Вони разом плавають, разом шукають їжу, а також, як тепер виявилося, шукають один одному партнерів. Цю та іншу цікаву інформацію виявила міжнародна група вчених.
Дельфіни – це морські ссавці, які населяють моря і океани обох півкуль, а також багато річок, розташованих в екваторіальній зоні. Вони дуже соціальні тварини. Створення великих груп дозволяє їм, крім іншого, уникнути нападу хижаків.
– Дельфіни утворюють довгострокові, стабільні союзи та міжгрупові союзи. Це “альянси альянсів”, – сказав д-р Річард Коннор, поведінковий еколог з Массачусетського Дартмутського університету та один із провідних авторів дослідження. До нашого дослідження вважалося, що спільні альянси між групами існують лише у людей, додав він.
У дослідженні, опублікованому в понеділок у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені пишуть, що мозок ссавців еволюціонував, щоб бути більшим у тих видів, які створюють міцні соціальні взаємодії. Люди та дельфіни є двома видами з найбільшим мозком відносно розміру тіла. «Невипадково дельфіни такі соціальні», — зазначив Коннор.
Афаліна, афаліна звичайнаShutterstock
Альянси дельфінів
Вчені з США, Великої Британії, Швейцарії та Австралії в 2002-2006 роках проводили спостереження за дельфінами в Акулячій затоці в Західній Австралії. Вони йшли за ними та слухали їхні характерні «свистки», які є способом спілкування. Потім вони проаналізували дані 121 дорослого самця афаліни в лабораторії, щоб спостерігати закономірності в їхніх соціальних мережах. Протягом наступного десятиліття вони продовжували аналізувати альянси цих тварин.
Соціальні структури дельфінів виявилися складними. Дослідники виявили союзи між двома або трьома дельфінами-самцями. Вони, як і люди, були найкращими друзями. Згодом ця група зросла до 14 учасників. Ці дельфіни, серед іншого, допомагали один одному знаходити самок для стада і спалювання, а також разом викрадали самок в інших груп дельфінів. Ці люди створили міцний союз для захисту кожного члена.
Іноді, особливо коли групи відчувають загрозу, ссавці об’єднують свої альянси, щоб створити один більший. В результаті серед особин, за якими спостерігали вчені, кожен самець був безпосередньо пов’язаний з 22-50 іншими дельфінами. Спостереження дослідників показують, що чим міцніші зв’язки між самцями, тим успішніше вони завойовують самок.
«Це їхні стосунки, співпраця, а не розмір альянсу дають самцям більший успіх у розмноженні», — пояснила доктор Стефані Кінг з Брістольського університету, співавтор дослідження.
Дельфіни утворюють міцні соціальні зв’язкиShutterstock
Основне джерело фото: Shutterstock