Відповідно до нового дослідження, опублікованого в понеділок Американською кардіологічною асоціацією, люди, які регулярно дрімають, мають вищий ризик розвитку високого кров’яного тиску та інсульту. Однак, як зазначають вчені, це не означає, що дрімота сама по собі шкідлива для здоров’я.
У понеділок, 25 липня, Американська кардіологічна асоціація (AHA) опублікувала дослідження, яке показало зв’язок між сном і певними проблемами зі здоров’ям. Вони показують, що респонденти, які зазвичай дрімали вдень, перевищили час на 12%. більш схильні до гіпертонії та 24 відс. більше шансів отримати інсульт, ніж люди, які не дрімали.
«Це може бути тому, що, хоча дрімота сама по собі не шкідлива, багато людей дрімають через те, що вони не висипаються вночі», — сказав Майкл Гранднер, клінічний психолог, який керує закладом лікування сну в Тусоні, штат Арізона. Гранднер не брав участі в описаних дослідженнях, але підкреслює, що «поганий нічний сон пов’язаний із погіршенням здоров’я, і дрімоти недостатньо, щоб це компенсувати».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дрімота – скільки вона має тривати, коли варто приймати та чи справді це здорово?
Дрімота як знак попередження
У дослідженні використовувалися дані, зібрані в 2006-2010 роках з 360 тис. учасників у Великобританії. У них регулярно брали зразки крові, сечі та слини, і їх щорічно запитували про їхні звички спати. Однак, як зазначає CNN, дослідження зібрало лише інформацію про частоту сну, а не про його тривалість. Крім того, суб’єктивні описи респондентів були засновані.
– Не вказали, який має бути денний сон. Якщо ви збираєтеся спати годину або дві, це насправді не дрімота, підкреслює доктор. Радж Дасгупта, доцент кафедри клінічної медицини Університету Південної Каліфорнії. – Бадьорий, хороший сон тривалістю 15-20 хвилин близько 12-14 годин – це 100% допомога для тих, хто не спить, – додав він. Професор також зазначив, що «якщо ви страждаєте від хронічного безсоння, ми не рекомендуємо вам дрімати, оскільки вони зменшують відчуття втоми вночі».
Більшість учасників дослідження, які дрімали, курили сигарети, часто вживали алкоголь, хропіли, страждали від безсоння та повідомили про більшу активність у вечірній час. “Багато з цих факторів можуть впливати на якість і кількість сну людини”, – зазначає доктор Дасгупта.
«Я вважаю, що дрімота є попереджувальною ознакою невиявлених розладів сну у деяких людей», — додав він. “Порушення сну пов’язані зі збільшенням стресу та гормонів, що регулюють вагу, що може призвести до ожиріння, високого кров’яного тиску та діабету 2 типу, які є факторами ризику серцевих захворювань”, – зазначив він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вам сподобається вставати вранці і ви забудете про функцію «подрімати».
Основне джерело фото: Shutterstock