Пари з російським рублем на ринку Форекс нехай і не входять до того найпопулярніших, але давно заслужили увагу трейдерів. Крім потенційно високої прибутковості, причина полягає у прагненні російських трейдерів (зокрема, початківців) працювати з добре знайомими інструментами.
А що може бути знайомішим, ніж національна валюта? Сьогодні розповімо докладніше про особливості торгівлі карбованцем. Ви отримаєте онлайн курс рубля з доступом 24/7, а також порекомендуємо брокера з дуже вигідними умовами торгівлі рублевими парами. Час читання – 2 хвилини.
Російський рубль: що варто знати
Російський рубль відноситься до активів з високим ступенем ризику. Це не дивно, адже за останні 30 років валюта зазнавала серйозних потрясінь. Досить згадати дефолт 1998 року, під час якого відбулося ослаблення рубля в 3,5 разу. Після 10 років зростання російська економіка відчула на собі наслідки світової фінансової кризи 2008 року.
Перехід на плаваючий курс рубля у грудні 2014 року призвів до валютної кризи та сплеску інфляції. Зростання економічних показників було вимушено поставлене на паузу у зв’язку з пандемією коронавірусу у 2020 році: призупинення виробництв, порушення логістичних ланцюжків та нафта за негативними цінами (вперше у світовій історії!).
Черговим шоком для рубля стала безпрецедентна політика санкцій з боку ЄС, США та низки інших держав. Тиск санкцій на курс російської валюти продовжується і зараз. З іншого боку, як будь-який актив з високим ризиком, російський рубль є дуже волатильним, а отже, перспективним для профітних угод з різних стратегій.
Від чого залежить курс рубля (у парах EURRUB і USDURUB)?
• Ціни на нафту та газ. Як відомо, значна частина економічної складової у Росії заснована на доходах від енергетичної промисловості. Країні належить понад 30% світових природних ресурсів. Тому коливання цін на нафту чи газ (а також пов’язані з цим конфлікти) можуть позначатися на вартості рубля.
• Політична невизначеність. Напруженість у відносинах із Європейським союзом чи США призводить до запровадження санкцій, що має негативний вплив на російську економіку загалом і, природно, відбивається на котируваннях національної російської валюти.
• Рішення Центробанку. Регулятори у всьому світі можуть використовувати різні інструменти грошово-кредитної політики. Наприклад підвищення, зниження відсоткової ставки чи програми купівлі активів, коригування КДП тощо. ЦБ РФ не є винятком. Кожне рішення регулятора може вплинути на рублі.
• Ринкові настрої. Якщо на ринку панують позитивні тенденції і зростає апетит до ризику, то більшу увагу приділяється високоризиковим активам, до яких відноситься рубль. І навпаки, у разі, коли на ринку переважає стурбованість та хвилювання, трейдери звертають увагу на більш безпечні активи. Відповідну картину можна спостерігати і за котируваннями рублевих пар.
• Економічні новини та статистика. Макроекономічні дані – такі як звіт щодо ВВП, ринку праці, інфляції, торговельного балансу та роздрібних продажів – можуть відбиватися на курсі валюти залежно від того, чи виявилися вони гіршими/кращими за прогнози.
Зрозуміло, що ця п’ятірка факторів не є єдиною вірною, до них можуть додаватися інші. Все залежить від періоду часу.
Коли найкраще торгувати карбованцем?
• Для пари євро-рубль: від 09:00 до 17:00 за московським часом, оскільки пари в інструменті обидві європейські, а вказаний проміжок – час роботи більшості європейських ринків.
• Для пари долар-рубль: від 15:00 до 18:00 за київським часом. Такий невеликий проміжок виходить через те, що одна валюта – європейська, інша – американська. І проміжок о третій годині – саме час, коли одночасно відкрито обидва ринки.
Переваги торгівлі російським рублем
Насамперед, для трейдерів-початківців на ринку російський рубль може стати відмінним стартом – на демо-рахунках або з невеликим початковим депозитом (наприклад, у NPBFX
він лише $10/500 рублів). Оскільки російськомовним трейдерам простіше знаходити потрібну інформацію рідною мовою, а ситуація з національною валютою більш зрозуміла. Але це далеко не головний плюс RUB для трейдерів.
• Доступний аналіз та велика кількість супутньої інформації.
• Досить легка прогнозованість.
• Немає необхідності підлаштовуватись під інший час роботи ринку або бірж.
• Висока волатильність допомагає нівелювати досить широке спред.
До того ж, для торгівлі карбованцем підходять велика кількість стратегій: торгівля на новинах, стратегії цінових пробоїв, скальпінг та короткострокові стратегії, стратегії для вихідних днів. Вивчити більше 60 ТЗ та підібрати найбільш підходящу можна на Аналітичному порталі від NPBFX.
Аналітичний портал NPBFX: прогноз та торговельні сигнали 24/7
Портал є унікальною власною розробкою брокера NPBFX. Це потужний багатофункціональний майданчик для вирішення щоденних завдань трейдера, доступний всім клієнтам. NPBFX безкоштовно прямо з особистого кабінету на сайті компанії. Сам портал розділений на розділи, представлені в лівому меню – інтерфейс простий, тому знайти потрібну інформацію буде просто. Портал містить якісні навчальні матеріали, у тому числі онлайн-підручник, відеоуроки, демо-рахунок.
Зупинятись на всіх розділах не станемо, їх варто вивчити самостійно. Що знадобиться щодня?
• аналітика.Стрічка з регулярними оглядами всім інструментів ринку – зокрема пар з російським рублем. Містить огляд-опис, графіки, рівні підтримки та опору з рекомендаціями для торгівлі. Доступна аналітика та у відеоформаті.
• Торговельні сигнали. Час оновлення сигналів – 1 хвилина. Доступні для всіх інструментів та ринків, базуються на основі одразу 10 торгових індикаторів, завдяки чому досягається висока точність. Демонструють, чи варто купувати/продавати актив у момент часу чи не робити жодних дій.
• Калькулятори та віджети. Вбудовані у функціонал платформи, допоможуть розібратися з торговельною «математикою», що зменшить ймовірність завищення ризиків по операціях через неправильні розрахунки.
•Економічний календар. Тому що для торгівлі парами з американським доларом та євро важливо відстежувати, що відбувається і на «іншому» боці інструменту – використання економічного календаря необхідне. Повний список усіх подій по країнах та їх важливості завжди під рукою. Є фільтрація та можливість подивитися майбутні події тижня.
Торгові умови NPBFX – найкращий вибір для торгівлі російським рублем
Брокер NPBFX знаходиться на топових позиціях у рейтингу брокерів для торгівлі на Форекс загалом, та трейдингу російським рублем, зокрема. Це надійна компанія з 20-річним банківським досвідом – до 2016 року АТ «Нафтопромбанк» з ліцензією ЦБ РФ. Сьогодні брокер суворо дотримується високих стандартів роботи у фінансовій індустрії, які були закладені в банківський період.
Трейдерам пропонуються конкурентні умови на ринку, прогресивні технології на основі STP/NDD-Системи виконання ордерів Підкреслимо, брокер не вводив санкцій та обмежень для російських трейдерів: всі торгові продукти та послуги доступні NPBFX в повному обсязі. Поповнити рахунок ви можете у російських рублях із комісією 0%, використовуючи будь-які з 20 популярних методів.
Відкрити рахунок та розпочати торгівлю російським рублем, як і іншими 100+ інструментами, можна на офіційному сайті брокера NPBFX.
Олександр Дворський, Take-profit.org