Чотирирічний Тедді Гоббс став популярним після того, як ЗМІ минулого тижня повідомили, що він став наймолодшим британцем, допущеним до Mensa. BBC вирішила поглянути на долю інших дітей із дуже високим IQ. Колись їх вважали геніалами, сьогодні вони вже дорослі. Як склалося їхнє життя?
Заснована в 1946 році у Великій Британії, Mensa об’єднує людей, що становлять 2% населення. суспільства з найвищим IQ. У всьому світі їх близько 145 000. членів. Тедді Гоббс – серед наймолодших. Хлопчик навчився читати у два роки, він вміє рахувати до ста на семи мовах. «Він починає розуміти, що його друзі ще не вміють читати, і він не знає чому, але дуже важливо, щоб ми тримали його близько до землі», — сказала ВВС Бет Гоббс, мати Тедді. мати нормальне дитинство. .
Чотирирічний Тедді Гоббс вміє рахувати до ста на семи мовах, включаючи мандаринську.Reuters
Але що відбувається з такими дітьми, як Тедді, коли вони виростають? – таке запитання задали британські журналісти перед тим, як дійти до інших «геніальних дітей». Серед них Крістофер Герін, який опинився в подібній ситуації, що й Тедді два десятиліття тому. У віці 12 років, у 2002 році, він був названий «Найрозумнішою дитиною Великобританії», обійшовши тисячі інших дітей у телешоу. «Цього я і моя родина зовсім не очікували. Моє обличчя було в усіх газетах”, – сказав 32-річний Герен BBC.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 29-річний хлопець мав використовувати неправдиві дані для зарахування до середньої школи. Через чотири дні її розкрили
Як він зізнається, перемога в програмі принесла йому низку переваг, зокрема можливість дивитися матч улюбленої «Астон Вілли» разом із президентом клубу або безкоштовну поїздку до Ірландії (звідки родом його батьки), фінансовану ірландцем. туристична організація. Очікувалося, що він буде виділятися, але він не бачить, що це має на нього негативний вплив.
Він здобув три ступені магістра, в тому числі в Кембриджському університеті, і зараз здобуває ступінь доктора філософії. Щодня він працює помічником директора в середній школі, де використовує свій досвід, щоб заохотити своїх учнів максимально використовувати свої здібності. Він не приховує, що став членом Mensa після перегляду серії «Сімпсонів», в якій одна з героїнь записується в товариство.
Навчання розпочав у 15 років
Зараз 27-річному Аррану Фернандесу було лише 15, коли він почав вивчати математику в Кембриджі, ставши наймолодшим студентом престижного університету з 1773 року. – Мій (університетський) досвід, звичайно, був нетиповим, але я також не відчуваю, що я щось пропустив. Кожен досвід унікальний по-своєму. Як додає, нічим не відрізнявся від однолітків. – Початок навчання – це зміна в житті і новий досвід для кожного, чи то у віці 15 чи 18 років, – зазначає він.
«Я виявив, що люди загалом мають високі очікування від мене», — каже Арран Фернандес, якому було лише 15 років, коли він почав вивчати математику в Кембриджі.Shutterstock
Зараз Фернандес є доцентом математики в Східно-Середземноморському університеті на Кіпрі. «Я виявив, що люди загалом покладають на мене високі очікування, вважаючи, що я «геній» через мій вік, але я не дозволяв, щоб сприйняття мене чи очікування незнайомих людей впливали на мою психіку чи чинили на мене непотрібний тиск, ” вона каже.
Водночас він зізнається, що йому не подобається термін «дитина-геній»: «Я не був і не є генієм, просто той, хто мав унікальні освітні можливості і зміг їх максимально використати», — каже він. Можливості та підтримка, які він отримав, спонукали його «підтримувати інших, щоб отримати подібні можливості та успіх».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Дворічна дитина з Кентуккі є наймолодшим членом Mensa. Інтелект перевищує 99 відсотків. ровесники
«Вражаючі навички заважають мені отримати роботу»
Джоселін Лавін, чий музичний талант був визнаний у дитинстві, і її прийняли до престижної музичної школи Четема в Манчестері, стверджує, що те, що її сприймали як генія, не вплинуло негативно на її дорослішання, але коли вона стала дорослою, «люди часто хочуть, щоб усе робилося Певним чином, їм не подобається, коли ти не відповідаєш шаблону і не маєш свого власного способу мислення та бачення речей».
Він розповідає, між іншим про пошуки роботи. «Я заповнила анкету та підкреслила, що відчуваю, що зможу добре виконувати роботу завдяки моїм дослідницьким навичкам», — розповіла вона BBC. У відповідь вона прочитала, що те, що вона написала у формі, було «протилежним тому, що вони шукали». «Я відчувала, що мої навички заважають мені отримати роботу», — з гіркотою зізналася вона.
Нелегко бути батьком геніальної дитини
Дитячий консультант Mensa Лін Кендалл вважає, що однією з речей, які вона бачить у дітей з надзвичайно високим IQ, є їх мотивація. «Вони мають сильну потребу вчитися», — каже вона, додаючи, що «Менса» керує групою підтримки для батьків обдарованих дітей, яка зараз налічує близько 300 сімей. Бути батьком дитини з Mensa, на її думку, нелегко. «Це виснажує, розчаровує, майже руйнує шлюби».
Журналістка з питань освіти Венді Берлінер сказала, що будь-хто, хто вважає, що має обдаровану дитину, не повинен ставитися до неї як до «того, хто змусить нас, батьків, виглядати добре». «Замість цього, — закликає вона, — заохочуйте їх почуватися комфортно й щасливо в житті, це найважливіше», — каже вона.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Штучний інтелект склав іспити з права та бізнесу в університетах. Вона також робила “дивовижні помилки”
Основне джерело фото: Reuters