– Ейфелева вежа вкрилася іржею і потребує капітального ремонту, – б’ють тривогу експерти, цитує французький журнал “Marianne”. Готуючись до літніх Олімпійських ігор, які відбудуться в Парижі у 2024 році, флагман міста перефарбовують у двадцятий раз за свою історію.
Згідно з конфіденційними звітами експертів, на які посилається «Маріанна», вежа вкрита іржею та в поганому стані. «Це легко, якби Гюстав Ейфель відвідав це місце, у нього був би серцевий напад», — сказав журналу один із анонімів, які працювали на вежі. У деяких місцях наявні шари фарби планується покрити звичайною фарбою, нанесеною пензлем.
60 мільйонів на реконструкцію Ейфелевої вежі
Зараз пам’ятник проходить реставрацію, орієнтовна вартість якої становить 60 мільйонів доларів. Під час підготовки до літніх Олімпійських ігор 2024 року вежу перефарбовують у 20-й раз за її 133-річну історію. За словами «Маріанни», затримки робіт через пандемію та наявність свинцю в старій фарбі призведуть до того, що вежа буде оброблена лише на 5 відсотків. Темпи робіт також зумовлені небажанням Societe d’Exploitation de la Tour Eiffel – компанії, яка наглядає за вежею – закрити її для туристів, що призведе до втрати доходів від квитків.
Символ Парижа захищений від окислення декількома шарами фарби, щоб – як читаємо на офіційному сайті вежі – «забезпечити йому вічне життя». Сам Гюстав Ейфель описував живопис як невід’ємний елемент збереження металевих виробів. Спроектована ним вежа перефарбовується в середньому кожні 7 років і кілька разів змінювала колір за час свого існування.
Різні відтінки Ейфелевої вежі
Спочатку Ейфелева вежа була червоно-коричневого кольору. Через кілька років його перефарбували в «вохристо-коричневий» колір. На початку 20 століття він був жовто-коричневим, у 1950-х роках став коричнево-червоним. Актуальний коричневий відтінок був обраний з 1968 року, «через його гармонію з пейзажем Парижа». Її нанесли трьома розтушованими тонами, найтемнішим унизу та найяскравішим угорі – усе для того, щоб вигляд пам’ятника був однорідним.
Як читаємо на сайті паризького шоу, над фарбуванням вежі працює близько 50 співробітників, і кожен з них є фахівцем у роботі з металоконструкціями та на великій висоті. На перефарбування вежі витрачається 60 тонн фарби. За оцінками, стара, потерта фарба важить 15 тонн.
Ейфелева вежа Shutterstock
Вежа висотою 330 метрів була спроектована Гюставом Ейфелем і зведена в 1889 році для Всесвітньої виставки. Це одна з найпопулярніших туристичних визначних пам’яток світу. За 130 років існування його відвідало 300 мільйонів людей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ейфелева вежа над прірвою. «У нас таке враження, що Париж знову оживає»
Основне джерело фото: sxc.hu