Міністр культури Франції Ріма Абдул-Малак заявила в четвер, що понад три роки після того, як пожежа знищила дах і внутрішній простір собору, паризький Нотр-Дам буде знову відкритий для віруючих і публіки в 2024 році. Вона побувала з журналістами на будівництві.
Французький міністр, який відвідав будівельний майданчик у четвер, повідомив журналістам, що фаза очищення собору завершена, що дозволить розпочати реконструкцію наприкінці літа. Вона зізналася, що хоча пандемія COVID-19 загальмувала роботу, зараз все йде за графіком.
– Ми всі переконані, що 2024 рік (…) буде роком, коли ми закінчимо роботу в цьому місці, принаймні настільки, щоб відкрити собор для вірних і громадськості, – стверджувала Ріма Абдул-Малак.
Агентство Reuters опублікувало відео, на якому видно внутрішній вигляд собору. На ній видно будівельні риштування вздовж нави та робітників, які працюють над архітектурними деталями інтер’єру.
Головний архітектор Собору Паризької Богоматері Філіп Вільньов, який разом із уповноваженим президента Еммануеля Макрона з координації реконструкційних робіт генералом Жаном-Луї Жоржеліном провів журналістам будівельний майданчик. техніка очищення фриза за допомогою латексних смужок, які видаляють пил, не пошкоджуючи стіну.
Пожежа та реконструкція собору Паризької Богоматері
Пожежа в храмі сталася 15 квітня 2019 року після 18 години, полум’я охопило дах. Пізніше вони поширилися на одну з веж будівлі. У палаючому соборі вдалося врятувати терновий вінець, одну з найважливіших християнських реліквій, а також кілька чаш і туніку XIII століття короля Людовика IX Святого.
Причина пожежі ще не встановлена, але прокуратура Парижа “точно” виключила підпал і теракт.
![Пожежа паризького собору Паризької Богоматері [archiwalne]](https://spu.pl.ua/wp-content/uploads/2022/07/paryzh-pozhezha-soboru-paryzkoi-bohomateri-ministr-kultury-frantsii-nazvav-datu.jpeg)
Пожежа паризького собору Паризької Богоматері [archiwalne]Архів Reuters
Незабаром після пожежі президент Макрон оголосив, що собор буде відбудовано. У пізніших заявах він пообіцяв знову відкритися для вірян у 2024 році, коли в Парижі проходитимуть літні Олімпійські ігри.
Фасад собору має бути перебудований у стилі, ідентичному оригінальному, включаючи шпиль 19-го століття, спроектований Еженом Віолле-ле-Дюком. Центр собору, за реконструкцію якого відповідає Паризька єпархія, має містити сучасні елементи, зокрема картини сучасних художників і мультимедійну анімацію. Однак ці пропозиції викликають суперечки як серед істориків мистецтва, так і серед віруючих.
PAP
Основне джерело фото: PAP / EPA / ЖЕФФРУА ВАН ДЕР ХАССЕЛЬТ