Бронювання подорожей «на край космосу» в поєднанні з вишуканою трапезою запустила французька компанія Zephalto. Згідно з пропозицією, гості зможуть піднятися в капсулі, прикріпленій до повітряної кулі, на висоту близько 25 кілометрів, щоб поласувати стравами, приготованими кращими шеф-кухарями, з видом на земну кулю. Перші польоти заплановані на 2024 рік.
Пропозицію французької компанії Zephalto описав у четвер CNN. «Фантазія витати серед зірок, яка спочатку була лише мрією, ідеєю, тепер стає реальністю», – зазначили представники компанії в квітневій заяві для преси. Як вони пояснили, компанія, заснована колишнім авіадиспетчером Вінсентом Фарре д’Астієсом, планує наприкінці 2024 року запропонувати комерційний політ на повітряній кулі в стратосферу з вечерею “на найвищому рівні”.
Космічний ресторан
Спочатку рейси відправлятимуться лише з Франції. Пасажири капсули під назвою «Селеста» (фр. «Небесна»), прикріпленої до стратосферної кулі, будуть підняті на висоту 25 кілометрів над Землею приблизно за 90 хвилин. Там протягом трьох годин вони зможуть спостерігати краєвиди, якими «поки що милувалися лише астронавти», їсти страви, подані «найкращими кухарями».
Імена кухарів поки не повідомляються. Як було оголошено, кухарі працюватимуть на борту Celeste вахтовим методом. Тож меню не буде постійним. Zephalto наголошує, що планує дати їм свободу як щодо вибору страв чи окремих інгредієнтів, так і щодо часу подачі страв. Через це може статися так, що вечерю подають не на висоті 25 кілометрів, а до або після польоту.
Капсула Celeste, прикріплена до стратосферної кулі – візуалізація Zephalt
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Космічна експедиція Джеффа Безоса. Це прелюдія до свята на орбіті?
Політ на «край космосу»
Засновник компанії Вінсент Фарре д’Астіес пояснює, що умови на борту капсули можна порівняти з умовами в літаку. На висоті 25 кілометрів від Землі гості не відчують втрати гравітації або супутнього відчуття невагомості. Насправді стелею космосу прийнято вважати 100 кілометрів над Землею, рідше – 80 кілометрів. З висоти 25 кілометрів, однак, можна буде милуватися кулястістю нашої планети та навколишнього космосу. Безпека подорожі на повітряній кулі, що працює на гелієвому двигуні, гарантується сертифікатами Агентства авіаційної безпеки Європейського Союзу (EASA).
Наразі французька компанія дозволяє оплачувати лише бронювання, які дають право придбати квитки, коли вони надходять у продаж. Вартість бронювання місця становить 10 000 євро (еквівалент приблизно 45 000 злотих), а ціна всієї подорожі «на край космосу» – 120 000 євро (еквівалент понад півмільйона злотих). Zephalto не єдина компанія, яка планує запустити комерційні польоти в стратосферу. Над подібним рішенням працює американська компанія Space Perspective, яка також вже збирає бронювання на подорож на своїй капсулі під назвою Neptune.
Zephalto пропонує комерційну подорож у стратосферу в поєднанні з обідом Zephalt
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Стартувала перша повністю цивільна космічна місія
Основне джерело фото: Zephalt