Північна Корея направила бойові літаки до південнокорейського кордону в ніч на четвер (за місцевим часом), повідомляє Associated Press. В американському відомстві заявили, що йдеться про 10 машин.
Літаки наблизилися до кордону на відстань близько 12 кілометрів, у результаті чого спрацювала автоматична сигналізація. У відповідь Влада Південної Кореї вирішили підняти в повітря винищувачі F-35. Поки що не повідомляється, чи було зіткнення.
Того ж дня міністерство оборони Японії виступило із заявою, в якій повідомило, що Північна Корея здійснила черговий запуск ракети в бік Японського моря. За даними збройних сил Південної Кореї, швидше за все, це була балістична ракета малої дальності.
Уряд Японії не надав подробиць ракети, в тому числі пройдену відстань.
Експерти: незабаром можливе ядерне випробування
Державні ЗМІ Північної Кореї повідомили в понеділок про випробування стратегічної ракети великої дальності. З 25 вересня по 9 жовтня всього було проведено сім випробувань ракет.
– Наша країна повинна продовжувати розширювати оперативну сферу ядерних стратегічних збройних сил, щоб рішуче зупинити будь-які значні військові та військові кризи в будь-який час і повністю взяти ініціативу в цьому відношенні, – сказав Кім Чен Ин, цитує агентство KCNA.
На думку експертів, останні випробування можуть передувати випробуванню ядерної зброї Пхеньяном. Як повідомляє агентство Reuters з посиланням на анонімні джерела з Південної Кореї, режим вже завершив усі необхідні приготування в підземних тунелях на ядерному полігоні Пунгері.
ДИВІТЬСЯ: Північна Корея. Кім Чен Ин оголосив про «перемогу» над Covid-19. Більшість обмежень зникає
Reuters додає, що Кім Чен Ин може випробувати ядерну зброю всього за кілька днів. Можливі дати: 16 жовтня, тобто початок з’їзду Комуністичної партії Китаю, а також 8 листопада – день початку проміжних виборів до Конгресу США.
Агентство вказує, що випробування ядерної зброї також може відбутися між цими датами. Експерти додають, що на час ядерного випробування також можуть вплинути такі фактори, як напр. сигнали від партнерів із Китаю та Росії, пандемія COVID-19, війна в Україні чи місцеві свята.