Королева Єлизавета II померла 8 вересня в шотландському замку Балморал. В п’ятницю Британці прощаються зі своєю королевоютруна якого з середи виставлена на огляд у парламентських будівлях. Тіло Єлизавети II залишатиметься там до похорону 19 вересня.
Палата громад недоступна для делегацій з Китаю
британець Палата громад, однак, відмовила китайській делегації в участі в прощанні монарха у Вестмінстер Холі.
Про це депутатам мав сказати спікер Палати громад Ліндсей Хойл відхилив запит Китаю з цього приводу, – повідомляє портал Politico з посиланням на високопоставлену особу з парламенту, яка знає справу.
Офіс голови британського парламенту звернувся за коментарем відмовився пояснювати З міркувань безпеки».
ДИВІТЬСЯ: Похорон королеви Єлизавети II. ЗМІ: Не запросили лідерів Росії, Білорусі та Бірми
Взяти участь у національному вшануванні Єлизавети II і підписати книгу співчуття, розміщену в Lancaster House Були запрошені всі глави держав, які були в Лондоні.
Згідно з Politico, Хойл мав це стверджувати Китайська делегація не може бути в парламентічлени якої підпадають під санкції Пекіна.
Покарання за санкції проти британських політиків
Згідно з даними сайту, один із політиків нібито поставив під сумнів право парламенту вирішувати це питання, оскільки п’ятиденна офіційна церемонія похорону королеви Єлизавети II, яка називається операція “Маркіза”організовані Букінгемським палацом (монархія) та Уайтхоллом (уряд і державне управління).
Politico також зазначає, що Вестмінстер Хол є частиною Вестмінстерського палацу, який є резиденцією парламенту, який звітує перед спікерами в Палаті лордів і Палаті громад.
ДИВІТЬСЯ: Велика Британія. Сотні тисяч людей вишикувалися в багатокілометрові черги, щоб попрощатися з Єлизаветою II
Портал підкреслив, що рішення голови означає це залишається можливість участі китайської делегації представляючи президента Сі Цзіньпіна на похоронах монарха у Вестмінстерському абатстві в понеділок.
Про це також пише Politico це означало б ставитися до китайців значно інакше у двох різних місцях на відстані 150 метрів одне від одного.
Такі різні рішення щодо китайської делегації означали б, на думку порталу, це позиція парламенту щодо Китаю він все ще є набагато більш консервативним, ніж те, що зараз представляє уряд Великобританії.
Вже минулого року парламент відмовив китайському послу в згоді входити в їхні будівлі через санкції, накладені на британських політиків, які критикували переслідування уйгурів.