Польсько-угорське розлучення. «Нам більше подобається «чистий» бензин за 8 злотих чи «закривавлений» за 5 злотих?»
Фото: OLIVIER HOSLET / EPA / PAP
Ми повертаємося до домовленості, за якої Польща розповість, чого очікує, а Угорщина зможе лише виправдати ці очікування та відповідати цьому наративу, – каже Домінік Хедж, автор сайту dotka.hu та книги «Знову Угорщина. Як Віктор Orban Programmed National Identity», у розмові про ставлення Будапешта до Росії та війни в Україні та польське розчарування угорським прем’єром.
Останні дні липня. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький публічно заявляє, що погоджується з думкою, висловленою кількома днями раніше Віктором Орбаном, що війна в Україні «шокувала польсько-угорську співпрацю». Прем’єр-міністр Угорщини стверджував, що проблема «на боці серця», оскільки в той час як угорці сприймають цей конфлікт як війну двох слов’янських народів, поляки «відчувають, що вони також воюють у ньому». – Я підтверджую слова прем’єр-міністра Орбана про те, що шляхи Польщі та Угорщини розійшлися, – визнав польський прем’єр, додавши, що Польща не бере участі у війні в Україні, а своїми діями намагається допомогти українцям захистити свій суверенітет. .
У «Польсько-непольських розмовах» Яцека Тацика на запитання, чи сьогодні легше бути поляком чи угорцем, Домінік Хей, який має польське та угорське коріння, без вагань відповідає, що… поляк.
“ПОЛЬСЬКО-НЕПОЛЬСЬКІ РОЗМОВИ” ЯЦЕК ТАЦІКА – ЧИТАТИ ДАЛІ >>>
Яцек Тачик: Це розлучення між Польщею та Угорщиною?
Домінік Хедж: Формально.
Це гарне запитання, тому що зараз важко писати про Угорщину. Речі, про які я писав дуже довго, десь поза увагою, десь закриті – назвемо це – раптом спливли і показали зовсім інше обличчя Угорщини. І ось тоді почалася чергова війна в Україні, яку ви бачили на власні очі і яку я, на щастя, можу лише читати та дивитися по телевізору.
І після слів прем’єр-міністра Моравецького, який сказав, що ми тут, де добре, а інші по інший бік, воно почало сильно розбухати.

Домінік Хедж: Зараз важко писати про Угорщину
Чи можемо ми відчувати себе обдуреними? Але хіба Угорщина сигналізувала, що вони люблять Росію, що їх тягне до Росії, а ми просто не хочемо цього бачити? Ми вдавали, що все гаразд?
Останній варіант. Дозвольте навести вам приклад. Саміти Вишеградської групи під головуванням Угорщини. Осінь 2021, Будапешт.
Прем’єр-міністр Польщі говорив про Газпром, про російський шантаж, про привид енергетичної війни, яка загрожувала нам тоді і яка спалахнула на початку цього року. Як відреагував Орбан? Його міністр закордонних справ сфотографувався перед логотипом «Газпрому», поїхав до Москви та підписав нові контракти в Кремлі. Іноді прямо з вершин Вишеградської групи.
Читайте далі після входу
Отримайте доступ до преміум-контенту безкоштовно та без реклами