Шкіра деяких видів крокодилів, що мешкають у національному парку Читван у Непалі, стала помаранчевою. Звідки взявся «загар» на їхніх тілах? Вчений пояснює, чому так сталося.
Помаранчевих крокодилів помітили наприкінці травня в національному парку Читван у передгір’ях Гімалаїв у Непалі.
“Ці крокодили з’їли занадто багато вітаміну D? Чи, можливо, вони з’їли занадто багато Cheetos?”, – пожартувала біолог Фібі Гріффіт у Twitter.
Звідки береться помаранчевий колір шкіри?
За даними livescience.com, рівень заліза в деяких річках і струмках парку надзвичайно високий. Саме через це шкіра деяких грязьових крокодилів і гавіалів стає помаранчевою.
«У деяких районах національного парку Читван рівень заліза у воді дуже високий, і залізо реагує з киснем, утворюючи помаранчевий оксид заліза», — додав Гріффіт. Як відомо, крокодили більшу частину дня проводять у воді, тому праска забарвила їхню шкіру.
Гаріали (Gavialis gangeticus) є прісноводними крокодилами, що знаходяться під загрозою зникнення. У них довга вузька морда, що закінчується цибулинним виростом. Самці можуть досягати приблизно 5 метрів у довжину і важити до 250 кілограмів. За даними Лондонського зоологічного товариства, з 1940-х років популяція гаріалу в Непалі скоротилася на 98 відсотків. Це було через полювання. Більшість із решти 200 особин живуть у Національному парку Чітван, де вони стикаються з додатковою загрозою через забруднення та зменшення популяції риби.
Грязьові крокодили (Крокодил болотний) більш поширені у світі, населяючи болота та водні шляхи, що простягаються від південного Ірану до Індійського субконтиненту. Ці крокодили мають широкі морди і схожі за розміром на гаваїлів, але можуть важити вдвічі більше.
Основне джерело фото: Лерой Бернелл/The Post And Courier/Associated Press