Сьогодні – у вівторок, 25 квітня – планується спроба посадки посадкового модуля Hakuto-R на поверхню Місяця. Місію виконує приватна японська компанія ispace. У разі успіху він увійде в історію як перша повністю приватна посадка на Срібний глобус. Про всяк випадок встановлюються альтернативні дати наступних сходжень.
Посадковий апарат Hakuto-R здійснить спробу посадки на Місяць пізно вдень за нашим часом у вівторок, 25 квітня, за планами о 18.40. Ця місія повністю фінансується приватною компанією ispace. Посадковий модуль був запущений 21 березня і з тих пір прямує до місячної орбіти.
Де приземлиться Hakuto-R?
Hakuto-R має приземлитися в кратері Атлас, який розташований на південно-східному краю Мері Фрігоріс (лат. Sea of Cold) – повідомляє портал space.com. Мері Фрігоріс є місячне море, розташоване на північ від Маре Імбріум і на північний схід від Mare Serenitatis.
«Якщо умови зміняться, є три альтернативні місця посадки, і залежно від місця дата посадки може змінитися. Альтернативні дати посадки, залежно від робочого статусу, — 26 квітня, 1 травня та 3 травня 2023 року», — повідомили в ispace.
Посадка за планами складається з кількох етапів. «Посадковий модуль спочатку гальмує, використовуючи головну силову установку, щоб уповільнитися з орбіти. Використовуючи попередньо встановлені команди, він відкоригує своє положення та зменшить швидкість, щоб здійснити м’яку посадку на поверхню Місяця. Цей процес займе близько години», — заявили в компанії. пояснив.
Посадковий апарат зробив знімок сходу Землі
Одне із зображень, завантажених Hakuto-R, зафіксувало чудовий схід Землі, який стався одночасно з гібридним сонячним затемненням. На зображенні зображена тінь Місяця, коли вона рухається поверхнею Землі над південною частиною Тихого океану.
Ровер на борту
На посадковому модулі розміщено невеликий марсохід Рашид космічного агентства Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), систему штучного інтелекту від канадського управління польотами та багатокамерну систему обробки зображень від канадської компанії Canadensys Aerospace.
Наразі лише трьом країнам вдалося посадити свої посадкові апарати на Місяць: США, Радянському Союзу та Китаю.
Основне джерело фото: ENEX