Прем’єр-міністр Моравецький вимагає від Єврокомісії дій, спрямованих на зниження цін на енергоносії в Європі. «Зниження ставок системи торгівлі викидами CO2 є найпростішим рішенням», — сказав він. Він також додав, що Управління захисту конкуренції та споживачів має ретельно стежити за тим, чи немає в Польщі цінової змови між приватними компаніями, які продають вугілля.
В інтерв’ю «Польському радіо 24» та «Першій програмі Польського радіо» прем’єр-міністра запитали про ризики, пов’язані з цінами на енергоносії та енергоносії та способи їх зниження на європейській арені.
Механізми зниження цін
– Перш за все, я вимагаю від Єврокомісії реальних дій, які спрямовані на зниження рівня цін у Європі – і це основна дія, головна мета. Ось чому я говорив вголос протягом кількох місяців, а нещодавно зробив дуже конкретну пропозицію: знизити ціни ETS (Європейська система торгівлі викидами), знизити ціну на викиди CO2, наприклад, приблизно з 90 євро. зараз діє до 30 євро – ось і все, буде негайне полегшення для всіх європейських громадян. Чому ти цього не робиш? сказав прем’єр-міністр.
За його словами, “дехто хоче використовувати різні механізми, а не використовувати те, що найпростіше”.
– Це найпростіший спосіб якнайшвидше знизити ціни на енергоносії найближчим часом для всіх громадян Європи. Припиніть таку політику, яка досі лягає тягарем на всіх поляків, які все ще борються під час цієї кризи, – закликав він. Він пояснив, що причиною жахливих цін на електроенергію та газ є російсько-німецька політика.
– Ми робимо все, щоб ці ціни знизилися, – наголосив глава Уряду. Відповідаючи на запитання, чи можливо запровадження таких рішень на рівні Євросоюзу найближчим часом, прем’єр-міністр наголосив, що «багато чого здавалося неможливим, але в результаті дуже наполегливих, послідовних і регулярно повторюваних дій вдалося це реалізувати». нагадаю про санкційні пакети, допомогу Україні чи надання їй статусу кандидата».
Формування цін на енергоносії в ЄС
На запитання, чи буде таке рішення запроваджено найближчим часом, він відповів «швидше ні». – Історія не закінчується, політика – це дуже складна і важка сфера, вона полягає саме в наполегливих переконаннях, послідовності та відстоюванні своєї правоти та рішучості, а не лагідності та підлабузництва, як це було раніше. Ми обов’язково повторимо це восени і цієї зими, щоб європейські громадяни, а особливо поляки, усвідомили, що спричиняє ці високі ціни на енергоносії, – сказав він.
Прем’єр-міністр Моравецький також торкнувся питання побудови механізму формування цін на енергоносії в Європейському Союзі.
– Існує дуже конкретний механізм, який визначає ці ціни – він також у наших руках, і, змінивши цей механізм, ми могли б також знизити ціни для всіх поляків, – сказав він.
Чи існує вуглецева змова?
Прем’єр-міністр зазначив, що попросив Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів уважно стежити за тим, чи немає цінової змови між приватними компаніями, які продають вугілля, в тому числі на мікроринках.
– Я просив УОКіК дуже прискіпливо і дуже рішуче дослідити, чи є така цінова змова, в тому числі на мікроринках. По-друге, ми також хочемо – через постачання вугілля у дуже великих обсягах – забезпечити, щоб постачання вугілля було великим; однак ця пропозиція має забезпечити відносне падіння цін, зазначив він.
Читайте також: Прийнято Закон про підтримку споживачів тепла >>>
Він підкреслив: «Ми вирішили зробити широку програму з бюджетом. Я хотів би наголосити, з державного бюджету Польщі – щоб хоча б трохи полегшити для тих, хто опалює свої домівки вугіллям, пелетами, LPG, мазутом. або дров, ми всюди намагаємося отримати фінансову допомогу». Відповідаючи на запитання про зростання цін на вугілля, глава уряду зауважив, що “ціни на вугілля визначаються цінами на світовому ринку”.
– По-перше, ми намагаємося отримати вугілля з різних напрямків зі всього світу, і це непогано, але це не замінить вісім тисяч вугільних складів за короткий час. І саме приватні підприємці можуть формувати ціни як завгодно, – сказав він.
Читайте також: “Імпортне з-за кордону вугілля гірше за якістю”
Основне джерело фото: Shutterstock