Президент Мексики Мануель Обрадор зустрівся з президентом Джо Байденом і віце-президентом Камалою Гарріс у Вашингтоні. Головною темою переговорів стала проблема нелегальної міграції. Мексиканські ЗМІ коментують результати візиту, що завершився в середу. Преса висуває на перший план обіцянку Байдена інвестувати в Мексику 40 мільярдів доларів для створення нових робочих місць.
Як повідомив журналістам міністр закордонних справ Мексики Марсело Ебрард, американські компанії мають здійснити ці інвестиції в Мексиці до кінця 2024 року. Водночас у спільній декларації уряди обох країн зобов’язалися «вжити негайних і скоординованих дій для контролю за наплив мігрантів, які досягають наших країн».
З початку 2021 року, тобто з моменту вступу Джо Байдена на посаду президента США, американська влада затримала на мексикансько-американському кордоні 2,8 млн мігрантів, які намагалися нелегально потрапити до США.
Президент Мексики Мануель Обрадор на зустрічі з Джо Байденом у Білому доміPAP / EPA / КРІС КЛЕПОНІС / SIPA США / ПУЛ
З ініціативи Байдена Сполучені Штати витратили 3,4 мільярда доларів з моменту його заснування на закриття кордонів з Мексикою та Канадою. Під час переговорів двох президентів Мексика пообіцяла витратити на ці ж цілі 1,5 мільярда доларів у 2022-2024 роках.
Проблема нелегальної трудової еміграції до США була найскладнішою темою переговорів також за участю віце-президента Камали Гарріс. День і ніч тисячі людей з безробітних країн Центральної Америки продовжують блукати, намагаючись перетнути південний кордон Сполучених Штатів. Щомісяця їх кількість перевищує 200 тисяч.
Мігранти на кордоні США та Мексики EPA
Ця міграція супроводжується масштабною контрабандою зброї та наркотиків. Ця проблема також була однією з головних тем переговорів президентів США та Мексики.
Спільне оголошення президентів. «Важливо діяти разом»
У спільному комюніке наголошується, що обидві сторони “вживають швидких і узгоджених кроків для спрямування безпрецедентної кількості потоків мігрантів відповідно до домовленості з цього питання на нещодавньому саміті американських держав у Лос-Анджелесі”.
Президент Мексики не був присутній на цьому саміті. Причиною він назвав те, що організатори не врахували його пропозиції щодо запрошення на саміт також президентів Куби, Венесуели та Нікарагуа. Тим не менш, Лопес Обрадор погодився, як підтверджено офіційним комюніке з його переговорів з президентом США, що Мексика повинна взяти участь у фінансуванні витрат на закриття кордону зі Сполученими Штатами.
Мігранти на кордоні США та Мексики Reuters
Попри «деякі розбіжності між двома президентами», як повідомляється у звітах про візит Лопеса Обрадора, мексиканські ЗМІ запевняли Джо Байдена, що «у складний час, у якому ми живемо, зі стражданнями, спричиненими пандемією, війною в Україні та в умовах поглиблення економічної та інфляційної кризи ми повинні діяти разом».
Проте допомогу США Україні у війні з Росією президент Мексики раніше назвав «помилкою» і розкритикував США за те, що фінансування Києва ставлять вище за економічну допомогу Центральної Америки.
Основне джерело фото: ЕТЬЄН ЛОРАН / EPA / PAP