Це мав бути великий успіх. Більшість грошей за коней, проданих на 53-му аукціоні «Гордість Польщі» в Янові-Подляському, – як повідомляє «Gazeta Wyborcza» – ще не надійшла на рахунки кінних господарств. Це мало бути 1,6 мільйона євро, там 600 тисяч.
14 серпня на 53-му аукціоні Pride of Poland у Янові-Подляському було продано чотирнадцять коней на загальну суму майже 1,6 млн євро.
Загалом було виставлено 20 чистокровних арабських коней – 16 кобил і чотири жеребці – переважно з державних кінних заводів у Янові-Подляському, Міхалові та Бялці. Найвища ціна на торгах – 400 тис. євро – до затоки дійшла бухта 9-річної кобили Есмеральдії з Міхалівського кінного заводу. Її виставив на аукціон покупець із Франції – Тьєррі Барб’є. Тоді найвищі ціни на торгах – 220 тисяч. євро – досягли два коні: каштанова 7-річна кобила Поганінка з Міхалова та сіра 11-річна кобила Евзона з Янова Підляського. За 175 тис. Продана сива 7-річна кобила Атакама з кінного заводу в Янові-Подляському. Шість коней не досягли встановленої власниками мінімальної ціни і не були продані.
Журналісти одразу запитали про французів
Представник директора Національного центру підтримки сільського господарства з конярства Анджей Войтович на запитання журналістів про покупця з Франції, який виставив на аукціоні дуже дорогих коней, відповів, що він брав участь у торгах від імені двох компаній. — Два коні поїдуть у Швейцарію, а два — у Францію. Як і кожного разу, ми чекаємо з повною довірою клієнтів, тому що аукціон заснований на взаємній довірі продавців і покупців, – пояснив Войтович.
Небезпечні ситуації на Прайді Польщі. «Це могло погано закінчитися».
Французи, які виставили коней на аукціоні за 990 тисяч євро, але досі (1 вересня) не перерахували за них гроші. – Підрядник із Франції не розрахувався за кобилу Евзону. Сподіваємося, що протягом цього тижня буде перераховано суму, яку потрібно заплатити за цю кобилу, – сказала у вівторок Катажина Степчук, головний фахівець з коней конного заводу в Янові-Подляському.
На аукціоні «Гордість Польщі» кобилу Евзони продали за 220 тис. євроPAP / Войтек Яргіло
Те саме стосується двох інших коней, яких він продав з аукціону. На рахунок конюшні в Міхалові має надійти 620 тисяч. євро, в Янові 255 тис. євро, а в Бялці 115 тис. євро.
Сумнів
Як повідомляє «Gazeta Wyborcza», у експертів, які багато років займаються ринком арабських коней та аукціонами, одразу виникли сумніви щодо довіри Тьєррі Барб’є.
Томаш Халімонюк, колишній президент Польського клубу скачок: – Пан Барб’є був відомий тим, що не виконував свої контракти. Тому в той час, коли я був президентом PKWK, ми намагалися заблокувати його участь в аукціоні.
Як повідомляє “Wyborcza”, цього року організатори Pride of Poland лише під час аукціону, після сигналу ззовні, мали забрати у французів можливість торгувати більшою кількістю коней.
– Сьогодні з нас сміється весь світ, тому що заводчики знали, хто такий Тьєррі Барб’є і що йому не можна було довіряти. Але для того, щоб мати такі знання, ви повинні сидіти в цьому середовищі, а не робити це великими стрибками, – додає Анна Стояновська, колись головний спеціаліст з конярства Агентства сільськогосподарської власності.
Відповідно до правил Pride of Poland, покупці мають сім днів здійснити оплату після перемоги в торгах і забрати коней. Цього року аукціон відбувся 14 серпня.
– За формами продажу стежить Польський кінний клуб. Кінні заводи виставляли лише рахунки для покупців коней, – сказав Анджей Войтович, представник директора KOWR з конярства в інтерв’ю виданню «Dziennik Wschodni». – Знаю, що організатори постійно спілкуються з торговцем із Франції, який обіцяв заплатити гроші.
TVN24.pl, PAP, Gazeta Wyborcza, Dziennik Wschodni
Основне джерело фото: PAP / Войтек Яргіло