На думку валютних аналітиків Danske Bank, ключовими темами для валютних курсів у 2023 році будуть оцінка та глобальний економічний цикл, а також інфляційний тиск.
Банк також вважає, що ключовими елементами будуть ціни на енергоносії та потенційну напругу поточного рахунку.
Банк додає: “Ми загалом вважаємо, що основне інвестиційне середовище характеризуватиметься слабким глобальним зростанням, обмеженою ліквідністю та підвищеними цінами на енергоносії до 2023 року”.
На думку банку, “дикою картою” для ринків є можливість виходу Китаю із політики нульової ставки у першому кварталі наступного року.
Основною темою Danske є те, що євро буде вразливим і знову зазнає втрат.
Компанія очікує втрати євро по відношенню до долара, фунта стерлінгів та китайського юаня.
Шведська крона також втрачає позиції, тоді як долар США перебуває у сильній позиції.
Глобальна економіка залишиться під тиском
Danske займає в цілому несприятливу позицію щодо перспектив: “Ми стверджуємо, що торгове середовище 2023 року характеризуватиметься слабкішим глобальним зростанням та збереженням інфляції. Центральні банки все частіше стикатимуться з проблемою зважування стійко високої інфляції на тлі ослаблення ринку праці та зростання безробіття” .
Банк очікує, що енергетичний сектор буде ключовим елементом, і додав: “Загальна нестача постачання енергоносіїв залишає світський “бичачий” варіант для експортерів енергоносіїв, таких як NOK, CAD, AUD”.
Danske також очікує, що долар буде важливим бенефіціаром.
Банк вважає, що дефіцит поточного рахунку в країнах G10 збільшить ризик волатильності валют, оскільки глобальні потоки капіталу виявляться вирішальними.
Слабкість євро відновиться
Danske зберігає в цілому негативну позицію щодо євро: “Ми не хочемо малювати занадто похмуру картину фундаментальних валютних показників єврозони, але в деякому сенсі вони починають виглядати як проблемні валюти ринків, що розвиваються. Ми очікуємо, що вони залишаться такими і в наступному році, і тому нам важко робити припущення про більш виражений розворот євро – він має продовжувати боротися”.
На думку банку, справедлива середньострокова вартість для курсу євро до долара (EUR/USD) знаходиться на дуже низькому рівні 0,90. Таким чином, валюта переоцінена на поточних рівнях, і спекулянти вже тримають довгі позиції щодо євро, що збільшує ризик відновлення продажів.
Danske рекомендує продавати EUR/USD через опціони, очікуючи, що пара торгуватиметься нижче паритету через 6 місяців.
Банк очікує, що стабільніші політичні перспективи Великобританії зменшать ризик продажу стерлінгів.
Ціни на енергоносії будуть важливими для євро та стерлінгу, і банк зазначає: “Хоча обидві країни є чистими імпортерами енергоносіїв, Великобританія залишається менш залежною від імпорту енергоносіїв, що сприяє британському фунту завдяки відносним умовам торгівлі”.
Danske очікує чистого покращення в економіці Китаю, що сприятливо позначиться на юані.
Банк додає: “Хоча ми вважаємо, що короткострокова перспектива для Китаю складна, багато поганих новин уже закладено в ціни китайських ринків. Коли Китай наблизиться до можливого відкриття, премія за ризик має знизитися і надати деяку підтримку CNH”.
Банк рекомендує продавати EUR/CNY на поточному рівні 7,38 з 7,00.
Danske також очікує, що євро втрачатиме позиції щодо чеської та румунської валют.
Єна відновить позиції
Враховуючи глобальні умови, Danske очікує, що ієна відновиться протягом 2023 року, навіть якщо Банк Японії чинитиме опір посиленню грошово-кредитної політики: “Зниження прибутковості облігацій США та цін на сировинні товари також призведе до падіння USD/JPY. Таким чином, коротка позиція у USD/JPY наступного року працюватиме за різних сценаріїв”.
Що стосується валют ринків, що розвиваються, банк очікує, що польському злотому і угорському форинту заважатиме послаблення глобального зростання і висока інфляція, і рекомендує продавати обидві валюти проти швейцарського франка.
Олександр Дворський, Take-profit.org