Хоча ринки акцій зросли, а прибутковість знизилася у перші два дні жовтня, MUFG очікує, що у короткостроковій перспективі умови будуть загалом несприятливими, оскільки фінансові умови продовжують посилюватись.
Банк відзначає ризик виникнення порочного циклу, оскільки перегляд прибутку у бік зниження призведе до подальшого негативу та підтримки долара.
На думку MUFG“Ми очікуємо подальшого зниження фондових ринків до кінця року. Повне зниження на 30% -35% від рекордного рівня, досягнутого в січні, цілком можливо, якщо світова прибутковість продовжить зростати, а долар США зміцнюватиметься”.
У цьому контексті компанія очікує, що політика відсоткових ставок США буде вирішальним елементом у визначенні того, чи триватиме негативний цикл.
Банк додає: “Ми вважаємо, що цей негативний цикл посилення фінансових умов зрештою може бути розірваний лише Федеральною резервною системою”.
MUFG очікує, що песимізм переважатиме у короткостроковій перспективі; “Ми вважаємо, що зміцнення долара США триватиме протягом 4 кварталу, і тільки коли з’явиться чітке відчуття того, що ФРС робить паузу, ми можемо очікувати, що динаміка долара США розгорнеться”.
Банк наголошує, що останні опитування зафіксували зниження інфляційних очікувань. Цей відкат вплине на мислення центрального банку, і банк бачить можливості для пом’якшення протягом наступних кількох місяців.
Банк додає: “Хоч би що робила ФРС, ми вважаємо, що, враховуючи погіршення ситуації на фінансових ринках, ФРС, ймовірно, зможе зробити паузу після підвищення ставки в грудні”.
MUFG вважає, що євро залишиться вразливим у короткостроковій перспективі, особливо на тлі зміцнення долара та слабкості фінансових активів: “Ми вважаємо, що у найближчій перспективі ризики сильно зміщені у бік зниження”.
Банк бачить можливість для обмеженого відновлення євро наступного року, але за умови, що курс євро до долара (EUR/USD) буде на рівні трохи вище паритету.
Єна налаштована на відновлення у 2023 році
MUFG очікує, що єна залишиться вразливою в короткостроковій перспективі: “ФРС і світові центральні банки мають ще більше посилити, тоді як Банк Японії нічого не робить, крім послаблення”.
Проте, MUFG бачить можливості для послаблення ієни наприкінці цього року: “Ми підозрюємо, що ФРС зможе зробити паузу після грудневого підвищення ставки, а шок від умов торгівлі для Японії повинен послабшатися в наступному році і може збігтися з якимось зрушенням з боку Банку Японії – всі ці фактори допоможуть ієні відновитись”.
Очікується, що китайський юань залишиться вразливим у короткостроковій перспективі на тлі підвищення процентних ставок ФРС, однак у компанії бачать можливості для обмеженого відновлення наступного року на тлі полегшення політики ФРС.
MUFG очікує, що швейцарський франк продовжуватиме отримувати чисту підтримку. Зокрема, він зазначає, що понад 90% потреб країни в електроенергії задовольняються за рахунок гідро- та атомної енергії, що допоможе захистити економіку.
Вразливість стерлінга зберігається
MUFG зазначає, що дії Банку Англії (BoE) з купівлі облігацій gilts забезпечили деяку стабільність, тоді як уряд здійснив обмежений розворот у податковій політиці.
Тим не менш, він вважає, що ще багато роботи, пов’язаної з оприлюдненням середньострокових фіскальних планів і наданням більш детальної інформації про реформи у сфері пропозиції.
У доповіді наголошується на важливому ризику того, що розпродаж боргових зобов’язань становить загрозу для фінансової стабільності, тим більше що іноземні інвестори володіють 29% ринку і зазнали значних втрат.
Банк додає: “Якщо інвестори вважатимуть, що для відновлення довіри робиться недостатньо, Банк Англії може бути змушений продовжити підтримку ринку гілтів, що призведе до того, що британський фунт залишиться засобом вираження невдоволення інвесторів. Ризики зниження зберігатимуться доти, доки не будуть вжито рішучих дій”.
Курс фунта до долара (GBP/USD) прогнозується на рівні 1,0300 у 3-місячній перспективі і дуже близько до рекордних мінімумів до відновлення до 1,17 через 12 місяців.
Товарні валюти в очікуванні повороту ФРС
MUFG очікує, що посилення фінансових умов підірве сировинні валюти у короткостроковій перспективі. Він зазначає: “Оскільки глобальні акції та сировинні товари налаштовані на подальше падіння до кінця року, оскільки основні центральні банки продовжують агресивне посилення, ми вважаємо, що всі валюти ще більше ослабнуть по відношенню до долара США до кінця року”.
Враховуючи посилення фінансових умов, банк очікує, що ринки будуть набагато чутливішими до дефіциту рахунку поточних операцій.
Щодо Нової Зеландії банк зазначає: “Дефіцит поточного рахунку Нової Зеландії також впливатиме на динаміку. NZD – останній дефіцит у другому кварталі становив 7,7% ВВП, що близько до рекорду 7,8% у першому кварталі 2006 року”.
MUFG вважає, що існує підвищений ризик того, що Банк Канади стане “голубиним” напередодні засідання Федеральної резервної системи, особливо з огляду на високий рівень боргу.
Це уповільнить відновлення канадського долара наступного року.
Банк очікує на подальшу вразливість скандинавських валют у короткостроковій перспективі, оскільки умови ризику переважатимуть.
За прогнозами, шведська крона та норвезька крона ще більше втратять позиції у короткостроковій перспективі, перш ніж наступного року розпочнеться обмежене відновлення.
Олександр Дворський, Take-profit.org