Росія в середу скоротила поставки газу до Європи через подальшу ескалацію енергетичного конфлікту між Москвою та Євросоюзом, повідомляє агентство Reuters. Вона додала, що для Громади це означатиме збільшення витрат і подальші труднощі з наповненням складів до зимового опалювального сезону.
Скорочення поставок, про які “Газпром” оголосив на початку цього тижня, скоротило потік газу “Північним потоком-1”. лише одна п’ята від загальної потужності.
Росія обмежує постачання газу
У вівторок країни ЄС схвалили план на випадок непередбачених обставин зі скорочення попиту на газ. Очікується, що зниження споживання пом’якшить наслідки повного припинення поставок Москвою, пояснив Reuters.
Аналітики Королівського банку Канади повідомили Reuters, що, на їхню думку, план може допомогти Європі пережити зиму, але за умови, що газові потоки з Росії досягнуть 20-50 відсотків. пропускна здатність. Водночас вони застерігають ринок не думати, що “європейські політики вирішили питання залежності від російського газу”.
Москва про менші поставки газу
Москва пояснює скорочення поставок різноманітними технічними проблемами, тоді як Брюссель звинувачує Росію у використанні енергоносіїв як зброї для шантажу ЄС і розглядає це як відплату за санкції Заходу, пов’язані з вторгненням в Україну, повідомляє Reuters.
Агентство також посилається на речника Кремля Дмитра Пєскова, який нібито заявив, що “Газпром” постачає в Європу якомога більше газу, а технічні проблеми з обладнанням, пов’язані з санкціями, не дозволяють йому експортувати більше.
У середу фізичні потоки через Nord Stream 1 впали до 14,4 мільйона кіловат-годин на годину (кВт-год / год) з приблизно 28 мільйонів кВт-год на годину напередодні – лише на 40 відсотків. нормальна продуктивність. Зниження відбулося менш ніж через тиждень після перезапуску трубопроводу після запланованого 10-денного періоду технічного обслуговування, повідомляє агентство Reuters.
Вона додала, що європейські політики неодноразово попереджали, що Росія може повністю припинити поставки газу цієї зими, що призведе Німеччину до рецесії та ще більше підвищить ціни для споживачів і промисловості.
Оптова ціна на газ у серпні в Нідерландах у середу підскочила на 9%. до 205 євро за мегават-годину – це приблизно 412 відсотків. більше в порівнянні з попереднім роком, повідомляє Reuters.
Газопроводи з Росії в країни ЄвропиPAP / Maciej Zieliński
Газовий план ЄС
Міністри ЄС, відповідальні за питання енергетики досягли політичної домовленості щодо скорочення попиту на газ до майбутньої зими, оголосила у вівторок чеська голова Ради ЄС. Компроміс передбачає кілька винятків, у тому числі для країн, які заповнили свої склади.
У комюніке Ради ЄС зазначено, що в рамках зусиль щодо підвищення безпеки енергопостачання в ЄС країни ЄС досягли політичної домовленості про добровільне скорочення попиту на природний газ на 15%. цієї зими з 1 серпня по 31 березня. Ця ціль спочатку буде добровільною, але стане обов’язковою, якщо Рада ЄС, а не Європейська комісія, як пропонується, оголосить надзвичайний стан.
Основне джерело фото: EPA / ФІЛІП СІНГЕР