Аналіз знайдених в Австралії кісток птерозаврів показує, що ці літаючі рептилії жили за полярним колом. Вони змогли вижити в суворих умовах, повідомили автори дослідження в “Historical Biology”.
Команда вчених підтвердила, що виявлені більше 30 років тому в Австралії кістки птерозаврів віком 107 мільйонів років є найдавнішою знахідкою такого роду на континенті. Вони дають уявлення про життя цих могутніх літаючих рептилій.
Птерозаври жили в межах Полярного кола
Дослідники проаналізували частково збережену тазову кістку та малу кістку крила. Виявилося, що останки цих літаючих рептилій належать двом особинам. Тазова кістка – птерозавру, розмах крил якого перевищував два метри, а невелика кістка крила – молоді, першій незрілій особині, чию скам’янілість виявили в Австралії. За словами керівника дослідження Адель Пентланд, аспіранта Школи Землі та планетарних наук Кертіна в Перті, Австралія, під час крейдяного періоду (145-66 мільйонів років тому) Австралія була південніше, а район Вікторії, де Скам’янілість була знайдена в межах полярного кола.
Завдяки такому географічному положенню сонце не з’являлося там тижнями. Незважаючи на такі суворі умови, птерозаврам вдалося там вижити. «Це доказ того, що птерозаври знайшли спосіб вижити в таких суворих умовах», — зазначив Пентланд. Про відкриття вчені написали в статті, опублікованій в журналі “Historical Biology”.
Міграції птерозаврів
Вчені цікавляться, чи здійснювали птерозаври сезонні міграції в теплі місця, щоб народити потомство. На даний момент, через відсутність інших копалин, вирішити це питання неможливо.
«Це лише питання часу, коли ми зможемо визначити, чи птерозаври мігрували на північ під час суворих зим для розмноження, чи вони адаптувалися до полярних умов». Пошук відповіді на це питання допоможе вченим краще зрозуміти цих таємничих літаючих рептилій, сказав Пентланд.
Доктор Том Річ з Науково-дослідного інституту Музеїв Вікторії сказав, що було чудово бачити плоди досліджень, що випливають із наполегливої роботи на місці, де були виявлені скам’янілості динозаврів. Місце називається Бухта динозаврів.
«Ці два вивчені скам’янілості були результатом зусиль понад 100 волонтерів, які працювали там більше десяти років», — зазначив доктор Річ.
Основне джерело фото: Shutterstock