Останньою частиною китайської програми підкорення космосу став запуск на початку червня пілотованого корабля з трьома астронавтами на борту, місія якого полягає в завершенні монтажних робіт на постійній орбітальній космічній станції.
Глава NASA: Ми повинні бути стурбовані
За словами Білла Нельсона, програма, яку реалізує Китай, несе в собі ризик того, що вони захочуть заволодіти природним супутником Землі.
«Вони можуть приземлитися на Місяць і сказати: «Це тепер наше, а ви тримайтеся подалі». Ми повинні бути дуже стурбовані цим, сказав він.
ДИВИТИСЯ: Китай. Влада припустила, що ковідні обмеження можуть тривати п’ять років. Цензура видаляє обговорення з мережі
Глава американського NASA зазначив, що, на відміну від американської програми “Артеміда”, китайці не готові ділитися результатами своїх досліджень і ділитися Місяцем. «Відбувається нова гонка в космосі, цього разу з Китаєм», — додав він.
Китай планує створити станцію на Місяці
Китай працює над відправкою власних астронавтів на Місяць. Китайські роботи-дослідники вже кілька разів сідали на поверхню Місяця, а КНР успішно доставила на Землю місячні камені. Згідно з повідомленнями китайських державних ЗМІ, постійна станція на супутнику Землі має бути побудована в рамках наступних етапів розширення в 1930-х роках. Його можна було б будувати і експлуатувати разом з Росією.
Коли його запитали, які військові цілі Китай може переслідувати в космосі, Нельсон відповів: «Ну, як ви думаєте, що відбувається на китайській космічній станції?» Там вони вчаться знищувати інопланетні супутники.
Глава NASA пошкодував про китайську крадіжку технологій: Китай хороший, але він хороший тим, що краде чужі ідеї та технології.
Пекін хоче грати в одній лізі США в космосі
Завдяки програмі “Артеміда” американське космічне агентство хоче доставити на Місяць – не раніше 2025 року – американських астронавтів. Потім на ньому також має з’явитися марсохід, а крім того, мають бути створені бази на Місяці та на його орбіті. Майже рівно 50 років тому американський астронавт востаннє стояв на Місяці. США були єдиною країною, яка відправила дванадцять астронавтів на Місяць у місіях “Аполлон” у 1969-1972 роках.
ДИВІТЬСЯ: Тайвань: 29 китайських військових літаків на кордоні
Пекін хоче грати в космосі в одній лізі зі США. Тому будівництво першої власної космічної станції «Тяньгун» (Небесний палац) просувається повним ходом. Китайська Народна Республіка інвестувала мільярди в свою космічну програму і вже досягла певних успіхів. Наприклад, Китай був першою країною, яка посадила космічний корабель із дослідницьким марсоходом на зворотному боці Місяця.
У преамбулі китайської космічної програми ми можемо прочитати декларацію, сформульовану президентом КНР Сі Цзіньпіном.
«Освоєння величезного космосу, розвиток космічної галузі та створення космічної держави з Китаю — наша одвічна мрія»