«Міжрайонним слідчим управлінням Слідчого комітету Росії по Пензенській області порушено кримінальну справу за статтею про ухилення від військової служби (ст. 328 КК РФ) щодо 32-річного чоловіка, який відмовився від підписати повістку», – повідомляє незалежний портал Meduza.
Випадок уникнути мобілізації
Голова міжнародної правозахисної групи Agora Павел Чиков повідомив, що це перша кримінальна справа, порушена після відмови брати участь у мобілізації. За його інформацією, підозрюваний був затриманий поліцією і вже дві доби перебуває в СІЗО.
Адвокат 32-річного подав клопотання про зупинення кримінального провадження. У свою чергу слідчі вимагають знерухомити підозрюваного.
ДИВІТЬСЯ: Російська мобілізація. Леонід Волков в «Один день у світі»: Треба приймати біженців
“Справа в тому, що згідно з роз’ясненнями Верховного Суду РФ, стаття 328 Кримінального кодексу РФ поширюється тільки на громадян, які ухиляються від призову на військову службу (п. 2 постанови пленуму)”, – сказав він. голови Агори, цитує Медуза.
За даними порталу, 32-річному загрожує два роки позбавлення волі.
Мобілізація в Росії
21 вересня Володимир Путін оголосив про “часткову мобілізацію” в Росії. Того ж дня Міноборони повідомило, що планується призначити 300 тисяч. резервістів. У вівторок, 4 жовтня, глава міністерства Сергій Шойгу заявив, що в рамках мобілізації російська армія тепер чисельніше на 200 тисяч осіб. Люди.
ДИВІТЬСЯ: Мобілізація в Росії. Новобранців підірвали в полі. Відео підкорює інтернет
Інформація про мобілізацію викликала громадські хвилювання по всій Росії. Люди вийшли на вулиці десятків міст. Сотні протестувальників були затримані. Найгарячіше було в Дагестані, де відбулися сутички.
З території Російської Федерації втекли також сотні тисяч чоловіків, які хотіли уникнути участі у війні. Найпопулярнішим напрямком втечі був Казахстан, багато з них також обрали прикордонні переходи в Грузії, а до Європи потрапили через Фінляндію.